O knihách ženské romány

Ísť za svojim srdcom

10.2.2015

Stuj pri mne

Autor: Daniela Sacerdotiová
Názov: Stůj při mně
Rok vydania: 2014
Vydavateľ: Host
Počet strán: 260
Orig. názov: Watch Over Me
Preklad: Tereza Schindlerová

. . .

Po dieťati túžila tak moc, že i pred manželovou neverou zavierala oči. Lenže keď aj posledné tehotenstvo skončilo skôr, ako poriadne začalo, duševne aj fyzicky vyčerpaná Eilidh všetko opúšťa a odchádza do dedinky Glen Avich v škótskej vysočine, odkiaľ pochádza jej rodina. Okrem pokoja, ktorý tu nachádza, sa stretáva aj s dávnym priateľom Jamiem.

Jamie sa naozaj snažil, aby sa Janet v Glen Avich cítila dobre. Lenže Janet tam byť nechcela. Bola umelkyňa a nebyť nešťastnej jednej noci, kedy s Jamiem splodili dcéru, nikdy by do tej dedinky neprišla znovu. Ale chcela pre Maisie otca. A Jamie bol nakoniec tak dobrý otec, že Janet bez väčších výčitiek z Glen Avich odišla. Navždy.

Elizabeth je mŕtva už tri roky, no pokoj na duši nenájde, až kým jej syn Jamie nezačne skutočne žiť. Nie iba pre malú Maisie. Preto ešte naozaj neodišla, ale ťahá za snové nitky a smeruje osudy hlavných i vedľajších postáv, aby uskutočnila svoj plán, a mohla odísť na večnosť.

Teď chci, aby věděla, že až se stane cokoliv, domov bude vždy bezpečné, přátelské a pěkné místo, že ji večer vždycky uložím do postele a ráno vzbudím, že ji budu vždycky ochraňovat a mít rád. Že ona je to nejlepší, co mě kdy potkalo.

Tušíte, kam to smeruje? Pravdepodobne áno. Viete, ako sa kniha skončí? Predpokladáte správne. Stojí za to ju čítať? ÁNO! Ale iba potrebujete vyresetovať, oddýchnuť si a prečítať romantickú knihu. Stůj při mně je prvoplánový, jednoduchý ženský román o láske, túžbe po deťoch, rodine a vzťahoch. Ak hľadáte náročný román, hľadajte ďalej. No ak si chcete oddýchnuť a prečítať krásny príbeh, Daniela Sacerdotiová ho pre vás napísala.

Pomalšie tempo deja a akási nežnosť až zasnenosť vytvárali spolu príjemnú atmosféru. Toto je presne tá kniha, ku ktorej sa hodí voňavý čaj, pohodlné kreslo a huňatá deka. Fakt. Nečítajte to v mestskej hromadnej doprave, pokazíte si zážitok.

Stůj při mně nie je ale iba obyčajná romantika. Prítomnosť a zásahy Elizabeth dodáva knihe trošku mystický prvok, zaujímavé je aj striedanie rozprávania rovno troch postáv. Niekedy je naozaj zaujímavé sledovať tú istú udalosť očami všetkých zúčastnených a pozorovať rozdiely. A ako to pri podobných knihách býva, do deja a na škótsku vysočinu vás vtiahnu realistické opisy prostredia.

Ja som knihu čítala na dovolenke a presne mi padla do noty. Obľúbila som si Eilidh i Jamieho s malou Maisie. Tešila som sa na obyvateľov Glen Avich i rozprávanie Elizabeth. Tušila som prekážky a zvraty v deji, a verila, že sa čo najlepšie vyriešia. Nemala som žiadne očakávania, ale nakoniec som bola príjemne prekvapená.

4/5

You Might Also Like

4 komentáre

 • Reply Nerya 10.2.2015 at 10:11

  Och to vyzerá…tak pútavo 🙂 pekne napísaná recenzia, aj vďaka nech ma kniha vlastne zaujala a prečítam si ju keď sa k nej niekedy dostanem 🙂

  • Reply Orvokki 10.2.2015 at 18:59

   Ďakujem, dúfam, že sa ti bude kniha tiež páčiť 🙂

 • Reply pampeliškové chmýří 11.2.2015 at 15:16

  Možná po ní někdy sáhnu, až budu mít na podobnou knížku chuť. Určitě to pro mě nebude kniha, pro kterou musím hned běžet do knihovny, ale třeba někdy. =) Myslím si, že se ti recenze povedla, protože mě dokázala nalákat na něco, po čem bych bez doporučení nesáhla. =) Jen mě trochu zmátla ta jména v tvém popisu děje. Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala.

  • Reply Orvokki 11.2.2015 at 15:43

   Mne sa práve tie mená, najmä teda Eilidh a Maisie, veľmi páčili, preto som ich chcela do popisu zahrnúť. Ale som rada, že ťa kniha zaujala. Ono to ani nie je čítanie na kedykoľvek, ale keď príde ta správna nálada, možno si na ňu spomenieš a tiež si čítanie tak užiješ 🙂

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.