O knihách poviedky a novely

I. Desjardins & M. Foutrier – Nezadaná

8.4.2014

I. Desjardins & M. Foutrier - Nezadaná

Autor: India Desjardins, Magalie Foutrier
Názov: Nezadaná
Rok vydania: 2014
Vydavateľ: Motto
Počet strán: 64
Orig. názov: La Célibataire

. . .

Tak presne takto nejak si predstavujem život single žien. Pestrý a slobodný, hoci tam niekde v pozadí je tá túžba a potreba mať niekoho po boku. V mojich predstavách je totiž single život trochu záhadou. V puberte ešte také veci neriešime, nakoľko bývame s rodičmi a od veku nejakých šestnástich rokov som stále vo vzťahu s mojím prvým priateľom.

Autorka India Desjardins a ilustrátorka Magalie Foutrier mi tak dali možnosť nakuknúť do života ženy, ktorá sa po rozchode rozhodla žiť sama so všetkými nástrahami, aké single život prináša. Hlavná hrdinka dostáva fundované rady od okolia a vlastnej matky, stretáva sa so všetkými klišé viažúcimi sa k tomuto fenoménu, ako litre zmrzliny, smutné pesničky, čakanie na princa na bielom koni a dostáva sa do bujarých i trápnych okamihov, ktoré by ju za iných okolností minuli.

Nezadaná sa ale k všetkému postaví priam kovbojsky a single životom pláva s takou gráciou, až jej to občas i závidíte.  Na francúzskom komikse pre ženy je skvelých hneď niekoľko vecí. Na prvý pohľad zaujmú farebné a roztomilé ilustrácie. Všetky situácie sú vystihnuté len na jednej-dvoch stranách no i tak im nechýba humor, trefná poznámka či veselá pointa. Ale najmä v postave Nezadanej a jej ženských trápení i radostí sa nájde každá z nás.

Nevýhodu má iba jedinú a tou je malý počet strán. Takže neostáva než dúfať, že sa k nám dostane viac podobne zameraných diel. Nezadanú síce budete mať prečítanú asi za štvrťhodinku, ale výborne sa pri nej zabavíte a v niektorých scénkach sa uvidia aj dlhodobo zadané ženy. A o tom, že ide o fakt dobrú knihu svedčí i skutočnosť, že môj partner ju prečítal tiež (jeho prvá kniha v tomto roku!), po celú dobu sa smial nahlas a najlepšie pasáže mi predčítal.

You Might Also Like

2 komentáre

 • Reply Bastera 27.4.2014 at 19:20

  Tento komiks je naprosto dokonalý 🙂 Povinnost pro zadané i nezadané, aby bylo vidno, že si nemáme zase tak co vyčítat 🙂

  • Reply Orvokki 27.4.2014 at 19:41

   Súhlasím :). Fakt verím, že vydajú aj ďalšie podobné knihy, mám pocit, že je komiks veľmi obľúbený a čítali ho už snáď všetci (alebo sa aspoň chystajú).

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.