Adamkova knižnica O knihách

Hasiči pre malých rozprávačov

10.4.2019

Velké knižky pre malých rozprávačov som už na blogu predstavovala a na mojom Instagrame sa tiež sem tam objavia. Stále totiž patria k najobľúbenejším Adamkovým knižkám. V Ella&Max nedávno vydali ďalšie tri knižky. Hasiči, Porsche a Můj den. Hasiči vzbudili najväčší záujem a ja sa vôbec nedivím, pretože podľa mňa i Adamka sú najvydarenejší. Dokonca si dovolím tvrdiť, že čoskoro v obľúbenosti predbehnú aj Autá a Letisko.

Dofotila som ešte pár detailov, aby ste si spravili väčšiu predstavu a najmä ste mi viaceré písali, že by vás zaujímalo viac fotiek.

Ak máte malé deti, tento formát asi nemusím veľmi predstavovať. Ide o veľkú knižku (26×36 cm) s pevnými stránkami. Na prvej dvojstrane je trošku textu a malí čitatelia i rodičia sa dozvedia, s kým sa budú na ďalších stranách stretávať. Potom nasledujú štyri dvojstrany z určitej časti viažúcej sa k téme knižky.

U hasičov sa začína na stanici, kde sa autá pripravujú na výjazd, nazrieme k dispečerom a niečo málo vidíme aj z cvičiska. Pokračujeme k prvému prípadu. Horí obytný dom, treba zachrániť obyvateľov, ale i mačku zo stromu. Druhý prípad ma baví najviac. Vytopilo stodolu a prasiatka sú všade! (Dokážete ich všetky spočítať?) Hneď vedľa sa naviac prevrátila dodávka a loptičky sa rozutekali na všetky strany! Na poslednej strane je Deň hasičov. Akcia pre verejnosť a rodiny s deťmi, kde si môžu obzrieť hasičské autá zblízka a zoznámiť sa s povolaním.

Ak by ste vy alebo deti doteraz tápali, ktoré z tých známych trojciferných čísel patrí k hasičom, po tejto knižke to už budete mať navždy v pamäti. 150 je totiž na každej strane minimálne raz.

Hasiči sa tu ukážu nie len ako tí, čo hasia požiare (k tomu majú autá i letecké prostriedky), ale i pomáhajú ľuďom, zvieratám, pri autonehode, keď sa niečo dostane do vody, pri padnutých stromoch či vyťahovaní áut z vody.

Celá kniha je ladená do červenej farby, pevný formát vydrží všelijaké zachádzanie i cestovanie (tie staršie tituly máme už rok a stále sú ako nové) a detailov je tam toľko, že pri každom listovaní objavíte niečo nové.


Tu sú moje odporúčania jasné. Od batoľacieho veku až dokedy vaše deti majú záujem hľadať, pátrať alebo vymýšľať vlastné príbehy. A ak ich bavia hasiči, o to viac. Naozaj podarená knižka, ktorou si s chuťou zalistujú i rodičia.

Za knižku k recenzii ďakujem vydavateľstvu Ella & Max.

Táto dvojstrana je naša najobľúbenejšia.

You Might Also Like

2 komentáre

  • Reply Porsche pre malých veľkých rozprávačov – Orvokki's blog 15.4.2019 at 19:57

    […] boli Hasiči, už bol Můj den, tak z tria noviniek medzi veľkoformátovými hľadacími leporelami […]

  • Reply Interaktívne knihy pre batoľa – Orvokki's blog 13.9.2019 at 10:45

    […] majú čo povedať. Najradšej máme tie z Ella&Max (na blogu nájdete náhľady z Porsche, Hasiči, Autá, Letisko, Praha a Môj deň), v tesnom závese ide Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc. Menšiu […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.