CZ a SK O knihách ženské romány

Eva Urbaníková – Za facku

9.2.2013

Eva Urbaníková - Za fackuČasopisy v papierovej podobe si už nezvyknem kupovať, ale keď je k nim pribalený zaujímavý darček, tak ako čítanie do vlaku si ich predsa len z času na čas kúpim. A knihy zaujímavý darček sú. Vo februárovej Madam Eva bola evitovka. Krátky paperbackový román Za facku o tridsiatničke Zuzane.

Tak trochu som vedela do čoho idem, od Urbaníkovej som už tri knihy prečítala. Aj tu medzi kľúčovými slovami budú ženská hlavná hrdinka, vzťah, láska, dieťa a tak trochu i knihy. Za facku je síce oddychová jednohubka, ktorú zvládnete za jeden večer, ale pomerne zaujímavá. Pretože, hoc nejde o žiadnu originálnu tému, autorka ju spracovala príťažlivou a zrozumiteľnou formou.

Zuzana žije sama s dcérou Natáliou. Ich pekný vzťah a pokojný život naruší až Matúš. Arogantný a intelektuálny spisovateľ, ktorý ju zaujme, hoci si je vedomá, aký sú si navzájom odlišní. Veď protiklady sa priťahujú. Aspoň do chvíle, než spolu začnú bývať. Tam už rozdielne názory, pohľad na svet či len večerný program nejde ignorovať. Matúš Zuzanin život mení viac, ako je zdravé. A ona si je toho vedomá. Ale až facka od neho ju prinúti s tým niečo spraviť.

„Je to takto.
Keď vás muž, ktorého milujete, udrie, prvá myšlienka, ktorá vám preletí hlavou, je, že už nikdy nebude nič ako predtým.
Nikdy.
Nič.
Naozaj.“

Myslím, že každej čitateľke bude od začiatku jasné, ako to dopadne a ako sa bude vzťah vyvíjať. Asi každá bude pri čítaní krútiť hlavou, prečo Zuzana všetko Matúšovi toleruje a dovoľuje mu zasahovať do ich života. Čo na ňom vidí, keď vie aká je jeho povaha. Ale viete ako sa hovorí. Keď láska zavelí… Takže, ak máte náladu na príjemný a nenáročný ženský príbeh, Za facku môže byť dobrá voľba.

Román Za facku vydalo vydavateľstvo Evitapress, vychádza 5. marca a bol dostupný v časopise Madam Eva 02/2013, 183 strán, ISBN 80-89452-55-2.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.