O knihách populárne náučné

Do You Read Me? Kníhkupectva z celého sveta

30.4.2021

Už to vidím, ako náš van life bude Tour de bookstores. Nejakú inšpiráciu mám z tejto knihy a ten zvyšok príde náhodne. Už som tak na cestách na pár milých kníhkupectiev narazila. V knižke je aj pražskéBook Therapy a samozrejme portugalské Livraria Lello, kde mám v pláne si kúpiť prvého Harryho Pottera v angličtine, pretože lepšie kníhkupectvo práve na HP asi neexistuje.

Môj favorit je ale japonské kníhkupectvo Morioka Shoten, ktoré predáva iba jednu knihu. JEDNU! Každý týždeň inú. Geniálne. Každý týždeň by som tam bola, aby som si tú jednu kúpila. 52 kníh ročne, to je polovica toho čo prečítam, takže by mi ani manžel nemohol povedať, prečo kupujem tak veľa kníh. (Popravde manžel mi na to povedal, či si také kníhkupectvo nechcem otvoriť v Brne. Najlepší je.)

Do you read me? je úchvatná knižka pre milovníkov kníh a kníhkupectiev. Ani zďaleka nepokrýva všetky skvelé miesta, ja si tam viem predstaviť aj brnenské Dlouhá punčocha alebo slovenské Martinus, je iba skromnou ukážkou, že všade vo svete sú miesta plné kníh a dobrých ľudí. Niektoré sú malé, iné obrovské. Niektoré staré, iné moderné. Niektoré útulné, iné dizajnové. Hlavne sú ale plné rôznych kníh (teda až na to minimalistické japonské), ktoré ľudia kupujú, čítajú (alebo aj nedočítajú), odporúčajú (alebo aj hejtujú).

Pár ukážok z knižky.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.