O knihách poviedky a novely

Divoký kvet

7.11.2016

divoky-kvet

Autor: Drew Barrymore
Názov: Divoký květ
Rok vydania: 2016
Vydavateľ: Motýľ
Počet strán: 232
Orig. názov: Wildflower
Preklad: Milivoj Voltner

. . .

Nemusíte byť fanúšikom herečky, producentky a režisérky Drew Barrymore, aby ste patrili k cieľovej skupine knihy Divoký květ. Jej krátke príbehy vás aj tak budú baviť. Sama som bola skeptická, od hollywoodskej hviezdy som toho v oblasti literatúry veľa nečakala. No keď som knihu raz otvorila, čítala som až do konca, s úsmevom na perách.

Hoci autorka popisuje aj niečo zo svojej filmovej kariéry, viac je o bežnom živote, priateľoch, rodine a cestovaní. Drew Barrymore stála pred kamerou ešte ako dieťa, preslávila ju úloha v dobrodružnej sci-fi dráme Stevena Spielberga E.T. – Mimozemšťan. V živote spravila viacero prešľapov, nemala jednoduché detstvo, ak vôbec nejaké mala. No v tých najdôležitejších chvíľach pri nej stáli dôležitý ľudia, ktorý ju nasmerovali tým správnym smerom.

Kniha je autobiografická a inšpiratívna, ale nie tým motivačným spôsobom, kedy by vám známa osobnosť hovorila, ako dosiahla úspech. Drew je veľmi otvorená, rozprávanie úprimné. Na nič sa nehrá, priznáva divoké roky a s pokorou hovorí o zložitej ceste k súčasnému životu, kedy je zodpovednou manželkou, matkou dvoch dcér i filantropkou.

Milé, príjemné a úsmevné čítanie, akoby ste s Drew sedeli v kaviarni a ona vám rozprávala svoje zážitky. Naviac má Divoký květ kúzelnú obálku a viem si ju dobre predstaviť na všetkých tých časopisových obrázkoch v pripravovaných vianočných tipoch, farebne pekne zladených.

4/5

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Drobné radosti #32 | Orvokki's blog 8.11.2016 at 10:05

    […] Divoký květ som chválila vo včerajšom príspevku. […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.