Adamkova knižnica O knihách

Deťom o počítačoch, programovaní a internete

17.12.2019

Jednoduchý príbeh, množstvo úloh a najmä plno zaujímavých informácií zo sve internetu, programovania a hardware. To je séria Hello Ruby knižky Dobrodružné programování, Velká cesta do nitra počítače a Výprava do internetu. Najlepšie je mať všetky tri, no ak by som mala vypichnúť len jednu, tak určite “Výprava do internetu”, kde sa deti dozvedia aj o bezpečnosti v online svete. A to už je v dnešnej dobe povinnosť.

Trošku mi je ľúto, že sa takéto knižky neobjavili v mojom detstve, možno by moja cesta do IT nebola tak kľukatá. Adam to bude mať o poznanie jednoduchšie a spočítačovou gramotnosťou budeme musieť začať skoro.

Neviem o žiadnej inej publikácií pre deti, ktorá by tak lákavou a hravou formou deťom vysvetlila dôležité pojmy, princípy a fungovanie moderných technológii. S hlavnou hrdinkou Ruby dostanú cenné základy, ktoré môžu neskôr rozvíjať. A myslím, že niečo nové sa priučia aj rodičia (ak teda sami nie sú vývojári).

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.