Adamkova knižnica O knihách

Deťom o počítačoch, programovaní a internete

17.12.2019

Jednoduchý príbeh, množstvo úloh a najmä plno zaujímavých informácií zo sve internetu, programovania a hardware. To je séria Hello Ruby knižky Dobrodružné programování, Velká cesta do nitra počítače a Výprava do internetu. Najlepšie je mať všetky tri, no ak by som mala vypichnúť len jednu, tak určite “Výprava do internetu”, kde sa deti dozvedia aj o bezpečnosti v online svete. A to už je v dnešnej dobe povinnosť.

Trošku mi je ľúto, že sa takéto knižky neobjavili v mojom detstve, možno by moja cesta do IT nebola tak kľukatá. Adam to bude mať o poznanie jednoduchšie a spočítačovou gramotnosťou budeme musieť začať skoro.

Neviem o žiadnej inej publikácií pre deti, ktorá by tak lákavou a hravou formou deťom vysvetlila dôležité pojmy, princípy a fungovanie moderných technológii. S hlavnou hrdinkou Ruby dostanú cenné základy, ktoré môžu neskôr rozvíjať. A myslím, že niečo nové sa priučia aj rodičia (ak teda sami nie sú vývojári).

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.