knižné info O knihách

Deň s Mumínovcami

10.6.2014

Už zajtra môžete v Prahe zažiť zaujímavý deň s obľúbenými postavičkami Mumínovcoch.

Den s mumínky

Mumínovci, rovnako tak záhadný ako zavalitý, zábavný a pritom melancholický, oslavujú sto rokov narodenia svojej tvorkyne, fínskej Švédsky Tove Jansson. Oslavy výročia prebiehajú po celom svete a ani v ČR, kde knihy o škriatkoch mumínkoch a ich priateľoch vychádzajú už od 70. rokoch, nezostávajú pozadu. Na Den s muminky vás všetkých srdečne pozýva Skandinávský dům, Mestská knižnica v Prahe, Fínske a Švédske veľvyslanectvo v Prahe a nakladateľstvo Argo.

  • Kde: Dům čtení (Ruská 192, Praha 10)
  • Kedy: 11.06.2014 (15:00 – 20:00)

Program bude rozdelený do dvoch častí:

15:00–17:30 Hravé popoludnie s Muminovcami

Zábavné a kreatívne popoludnie je určené deťom a rodičom a ponúkne celú radu aktivít: čítanie z kníh o Muminovcoch, kreslenie, maľovanie na tvár či kvíz. Behom popoludnia budú tiež vyhlásené výsledky detskej výtvarnej súťaže Muminí údolí a predané ceny výhercom.

18:00–20:00 Večer s Tove Janssonovou

Večerný program sa zameriava na dospelé publikum. Hlavným bodom bude premietanie nového fínskeho dokumentu Mumínek miliardářem (Kuinka muumeista tuli miljardibisnes, 52 min), ktorý poodhaľuje pozadie medzinárodného úspechu postavičiek, ktoré vytvorila Tove Janssonová. Premietaniu dokumentu bude predchádzať krátka prednáška o živote a tvorbe Tove Janssonovej. Pozrieme sa tiež na miesta vo Fínsku spojené s jej životom.

Vstup na obe časti akcie je voľný.

Zdroj a viac informácií: tlačová správa a skandinavskydum.cz

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.