Adamkova knižnica O knihách

Čítací kútik pre dieťa

23.8.2017

V knižnej blogosfére ste pravdepodobne zaregistrovali články s vysnívanými kútikmi na čítanie. Ide o súťaž pre blogerov a tak trošku i inšpirácia pre našich čitateľov, ktorú organizuje biano.cz a Martinus. Rozhodla som sa tiež zapojiť. Ale keďže som si už svojim vysnívaným miestom na čítanie prešla (články Moja knižnicaMoja nová knižnica a Farebná knižnica) a aktuálne doma riešime, ako prispôsobíme Adamkovi izbu, tak spojím príjemné s užitočným, a môj príspevok bude o vysnívanom kútiku pre Adamka.

Väčšina čitateľov, vrátane mňa, by určite chcela pohodlné kreslo. Lenže Adamko by ho pre jeho výšku akosi neocenil. Za to obrovský priestor v podobe nízkej domčekovej postele by sme uvítali obaja. Môžeme si tam listovať knižkami spoločne a Adamko môže do postele kedykoľvek prísť alebo z nej odísť bez toho, aby si rozbil hlavu. Hlavne bezpečne.

Viem si predstaviť, až bude trošku väčší a listoval by knihami sám, aj hojdačku do izby. Ideálne väčšiu, aby sme sa do nej zmestili obaja.

V knižnici mám tiež jasno. Farba? Biela. Alebo aspoň svetlá. Do tmavej knižnice by som už nešla. Na dizajn moc nehráme, v jednoduchosti je krása, severania to moc dobre vedia a preto aj jeho izba bude inšpirovaná severom Európy. Najlepšia je jednoduchá knižnica cez celú stenu. Ale keďže detské knihy nie sú veľmi veľké, trvalo by ju zaplniť. Vzhľadom na bezpečnosť nášho bábätka, ktoré ešte len začne loziť, preskakujem aj všetky atypické, hranaté, vratké, sklenené… No skrátka obyčajný obdĺžnikový alebo štvorcový tvar je maximálne vyhovujúci.

Poznáte blog malý pampúch? Obdivujem ich knižnicu aktuálne čítaných kníh. Jednoduché poličky na stene a na nich knižky otočené obálkou do priestoru. Pár kúskov, ktoré Pampúchovci zrovna čítajú. Skvelé a praktiké riešenie, ktoré od nich rada odkukám.

Samozrejme nesmú chýbať doplnky v podobe mäkkého koberca, dobrého osvetlenia a hromadou vankúšikov. A myslím že na teepee stan na dobrodružné knižné výpravy sa tiež miesto nájde. No… vidím, že nás ešte čaká veľa hodín strávených nad výberom najvhodnejších kusov nábytku, ale aspoň som si dala dohromady prvú predstavu.

Tak na záver ešte knižné tipy. Adamko odporúča Justýnka a asistenční jednorožec, ja odporúčam mongolskú krimi Kruté časy, o ktorej som vám pôvodne chcela dnes napísať, ale nechám to až na zajtra. Alebo si pozrite naše wishlisty, ten Adamkov (kvôli babičkám vedie na slovenský martinus), je už väčší ako môj.

A ak máte pre mňa vy tipy, či už tie knižné, alebo čo by nemalo chýbať v prvej detskej izbe, sem s nimi.

You Might Also Like

2 komentáre

 • Reply Susinnon 23.8.2017 at 23:35

  Presne po takej domčekovej posteli pre Katrinku túžim aj ja 🙂 <3

  • Reply Orvokki 24.8.2017 at 09:08

   Geniálne riešenie pre dieťa a nedávno som čítala jednu Montessori knižku a tam tiež odporúčali zníženú posteľ. Domček vyzerá rozhodne lepšie ako samostatná matrac. 😀

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.