knižné info O knihách

#Blogtour: Dominik Dán – Rudý kapitán

1.9.2015

Blogtour Dominik Dan - Rudy kapitan

Najbližšie dva týždne bude blogu dominovať Rudý kapitán. Detektívka slovenského autora, píšuceho pod pseudonymom Dominik Dán, bude preložená do češtiny a vyjde už v najbližších dňoch. Český čitatelia nech si teda poznačia dátum 7. september.

A keďže ja osobne som veľkým fanúšikom detektívok aj Dominika Dána, som rada, že vám v rámci blogtour môžem predstaviť autora, knihu i pripravovaný film o niečo bližšie. Na čo sa teda môžete tešiť?

Začneme hneď zajtra a to ukážkou z knihy Rudý kapitán. Keď si ju všetci prečítate – nebojte, dám vám čas, predstavím vám autora, jeho tvorbu i hlavnú postavu detektívok Richarda Krauza. Keďže Rudy kapitán je kniha tak dobrá, že sa ju rozhodli sfilmovať, nesmie chýbať niečo o filmovej adaptácii. Pripravte sa na veľa fotiek. Pre mňa bude mať celá kniha i článok o to väčšie čaro, že v tom čase budem na filmovom festivale Cinematik, ktorý podporuje aj domácu tvorbu. Pevne verím, že o rok sa na ňom bude premietať i Rudý kapitán.

Nebude chýbať recenzia a už teraz naznačím, že bude pozitívna. Je to síce pár rokov, čo som čítala slovenský originál Červený kapitán, ale na Dánov typický humor a realistické opisy sa nedá zabudnúť. Obzvlášť na niektoré scény sa teším, až si ich opäť prečítam. No a na záver nebude chýbať súťaž o dva výtlačky tejto novinky.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.