napätie O knihách

Arnaldur Indridason – Hrob v ledovci

18.6.2011

Písal sa rok 1945. Na najväčší islandský ľadovec Vatnajökull sa zrútilo neznáme lietadlo. Bratia z neďalekého statku si to všimli, ale trvalo niekoľko dní než sa dostali do civilizácie aby o tom povedali. Na ľadovec prídu americký vojaci pod vedením dôstojníka Millera. Lietadlo nenájdu, ľadovec ho už pohltil.

Písal sa rok 1999. Vo Washingtone, v Budove 312, uvidia vďaka satelitným snímkom, že na juhovýchodnej časti Vatnajökullu je malá škvrna. Škvrna ktorá na staršom zábere nebola.

Vytautas Carr posiela na základňu Keflavík Ratoffa aby oblasť preskúmal a ak ide o To lietadlo, bezpečne ho s tímom vydoloval z ľadovca a zaistil prepravu z Islandu. To všetko za maximálneho utajenia pred verejnosťou, médiami a najlepšie aj islandskou a americkou vládou.

Lenže do toho sa pripletie právnička Kristin, jej o 10 rokov mladší brat Elías, pracovník zo základne Steve a oddiel horskej služby. Síce nevedia o čo presne ide, ale podľa Ratoffa videli a počuli dosť na to, aby na nich poslal Davida a Simona ktorí ich majú navždy umlčať.

Hrob v ledovci (orig. Napóleonsskjölin) je islandský krimithriller o lietadle ktoré preváža niečo veľmi cenné, ale jeho skutočnú pravdu vie len pár osôb. Dej začal zaujímavo, ale pomerne rýchlo ma začala iritovať postava Kristin. Neskôr to boli už len tie isté otázky stále dookola. Taktiež tam bolo na môj vkus veľa politiky. No verím že kniha by si svojích fanúšikov našla. 5/10

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Severské detektívky [prehľad] | Orvokki's blog 29.10.2015 at 20:14

    […] Hrob v ledovci (Napóleonsskjölin) – CZ, Moba, 2008* […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.