O knihách ženské romány

Alexandra Potter – Daj si pozor na želania

25.12.2012

Daj si pozor na želaniaTridsiatnička Heather Hamiltonová žije sama v Londýne. Posledný partner ju podvádzal a nechal s hypotékou na byt, účty a nezaplatené pokuty pribúdajú, kariéra sa zastavila na pozícii asistentka fotografa v malej krachujúcej firme a so susedom, po ktorom už dlhšie tajne pokukuje, sa vždy stretne v tých najtrápnejších okamihoch.

Potom, čo jej cestu skríži cigánka a predá vres pre šťastie, Heatherin život sa otočí. Do voľnej izby sa jej nasťahuje sympatický Američan Gabe, sused James ju pozve na rande, firma dostane zachraňujúcu zákazku. Dokonca nájde odvahu sa uchádzať o vysnívanú prácu fotografky v prestížnom magazíne.

Jednoducho, všetky priania, po ktorých kedy túžila a ktoré si písala na papieriky jej vychádzajú. Od tých drobných, ako je voľné parkovacie miesto pred domom až po dokonalého romantického partnera. Lenže nie je pranie ako pranie a Heather sa o tom čoskoro presvedčí sama.

“Nie vždy chceme to, čo potrebujeme.”

Román Daj si pozor na želania je skvelá oddychovka pre ženy s krásnou, romantickou obálkou. Hlavná hrdinka nie je žiadna superžena, práve naopak. Myslím, že čitateľky sa v niektorých jej vlastnostiach mohli spoznať. Heather žije na môj vkus dosť neusporiadaný život a snaží sa konečne získať správneho partnera i odpovedajúcu kariéru. Pri tom ale zažíva množstvo situácií, pri ktorých by sa najradšej schovala pred celým svetom.

Autorka zvolila jednoduchú a zábavnú formu, ktorá vás síce nepripúta ku knihe na niekoľko hodín, ale radi sa k nej po čase vrátite a prečítate ďalšie kapitoly. Začiatok bol pomalší, ale potom sa to pekne rozbehlo. I keď musím povedať, že dej a záver bol celkom predvídateľný. Na druhej strane, v tomto druhu literatúry to myslím až tak moc nevadí a odpustila by som aj občasné chaotické správanie hlavnej hrdinky a nadnesený priebeh. Celkový dojem je pozitívny, takže ak máte náladu na vtipný a romantický ženský román, Daj si pozor na želania by mohla byť tá správna voľba.

Daj si pozor na želania (orig. Be Careful What You Wish) vydalo vydavateľstvo Noxi v 2012, 352 strán, preklad Júlia Sobotová, ISBN 978-80-8111-110-5. Knihu môžete kúpiť napríklad na abcknihy.sk.

You Might Also Like

2 komentáre

  • Reply Miele 26.12.2012 at 19:43

    Perfektne zhodnotené. Úplne súhlasím.

  • Reply Môj rok 2012 s knihami | december | Orvokki's blog 25.9.2013 at 20:25

    […] Recenzia tu. […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.