novinky O knihách

Albatrosácke novinky po druhé

16.3.2018

V sobotu som si zašla do Prahy na blogerskú merendu vydavateľstva Albatros Media. Mám tieto stretnutia veľmi rada, to nadšenie, s akým Olga a Vendy predstavujú knižné novinky na najbližšie mesiace, vidieť a pobaviť sa s knižnými blogermi, malinová limonáda, výborné zákusky a avokádová jednohubka. Jediná nevýhoda VinCaffé je absencia detského kútiku, takže Adamko tentokrát ostal doma s tatinom.

Aké knihy ma zaujali najviac som ukazovala na Instastories hneď na ceste späť z autobusu. Ale nezaškodí ich viac zviditeľniť, pretože čo si budeme klamať, niektoré musíte mať.

A presne takou knihou začnem. Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. 100 výnimočných žien naprieč dejinami a z celého sveta, celostránkové ilustrácie od šesťdesiatich výtvárnic. Toto je kniha, ktorú chcem pre seba, pre Adamka a do každej knižnice, verejnej i domácej. Vyjde začiatkom mája a určite o nej budete odo mňa počuť. #girlpower

Ďalšou, pre mnohých must have, knihou je Cesta dějinami čar a kouzel. Plnofarebná, ilustrovaná a vydaná pri príležitosti 20. výročia vydania knihy Harry Potter a Kameň mudrcov. V knihe sa bude stretávať svet J.K. Rowlingovej s tým skutočným, historickou mágiou a artefaktmi. Harryho Pottera mám veľmi rada, ale nie som prehnaný fanúšik a stačila mi základná séria kníh. No túto si nenechám ujsť a myslím, že Adamka bude raz zaujímať, ako si pripraviť lektvár.

Pri deťoch ešte ostanem. Encyklopédiu Animalium už máme doma, takže nedočkavo očakávam Botanicum. To vyjde v polovici apríla, no už teraz sa dá predobjednať s 20 % zľavou a poštovným zadarmo. Kód SWD5QP zadajte pri objednávke na albatrosmedia.cz.

Jedna z noviniek je už i v predaji. Malované dějiny Evropy. Komiksovou formou priblížia deťom históriu Európy. U nás sa ňou už listuje, určite o nej napíšem samostatný článok.

A teraz niečo pre dospelých. Švédka Camilla Läckberg bola jedna z prvých severských krimi spisovateliek, ktorú som začala čítať. Séria s Ericou a Patrikom ma bavila a určite by som sa k nej rada vrátila. Som trochu v šoku, že už vyšlo 9 dielov. Meškám. Novinka sa volá Čarodějnice a vyjde v polovici apríla.

Veľa napätia očakávam od knihy Dokonalé stopy. Prvý diel série, od začiatku sledujeme aj samotného vraha, odohráva sa v oblasti Škótskej vysočiny. „V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy.“

Napätie a humor? James Bond, Sherlock Holmes a Austin Power? Hlavný hrdina s menom Lucifer Box? Toto si nenechám ujsť. Ve jménu Jeho Veličenstva od Marka Gatissa vychádza o mesiac.

Pamätáte si Rekviem za Pluto? Adamovi Chromému vyjde druhá kniha. Bude sa volať Mimo provoz a tuším v tom výborný a pohodový príbeh na leto vo formáte, ktorý sa hravo zmestí do natrieskaného batohu. Už viem, čo budem čítať na prechádzkach v parku od polovice mája, kedy knižka vychádza.

„Magické povídky spojující svět severské mytologie a nadpřirozena.“ To je Sobí hora, novinka z Kniha Zlín, ktorá u mňa nesmie chýbať. Pretože sever. Žaloba od Bandiho sú pre zmenu poviedky zo Severnej Kórei. Prepašované, zakázané, protirežimné a skutočné.

Noviniek bude samozrejme oveľa oveľa viac. Vlastne som celkom zvedavá aj na knihu Velmi osobní kniha o zdraví od Margit Slimákovej. Určite si nenechám ujsť Válkonošku, prvú knihu série o mladosti komiksových superhrdinov. Wonder Woman si na mušku zobrala Leigh Bardugo, od ktorej Fragment vydáva dilógiu Šest vran. Dosť noviniek sa chystá pre young adult. To síce čítam pomenej, ale Slunce je taky hvězda od Nicola Yoon ma čímsi láka.

Určite vás poteší, že nemálo autorov bude aj na veľtrhu Svět knihy, takže novinky si môžete ísť dať podpísať, prípadne posedieť na nejakej besede s nimi a dozvedieť sa o ich tvorbe viac. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.