O knihách

Ako sme si s Adamkom nechali odporučiť knihy

30.11.2017

Nakladateľstvo Egmont, ktoré sa zameriava na knihy pre deti a mládež prišlo s vianočným škriatkom, ktorý vám pomôže nájsť knižku pod stromček. Stačí prísť na ich FB stránku, do správ napísať „vybrat knížku“ a Egbot vám bude klásť otázky tak, aby sa čo najlepšie trafil.

To sme museli s Adamkom vyskúšať.

Celú nápovedu spustíte čarovným spojením „vybrat knížku“. Egbot sa vám predstaví a spýta sa základné otázky, podľa ktorých vyberie. Bude knižka pre chlapca alebo dievča? Zaujíma sa o meno, no najdôležitejší je vek. Veľmi chválim, že si poradil aj s odpoveďou 9 měsícu. Takže rátali aj s najmenšími. Potom sa už len popýta na detaily. V Adamkovom prípade, či ho viac zaujímajú obrázky alebo vyberieme rozprávky na dobrú noc.

Ak sa vám výber nepáči, vždy je možnosť zavolať ľudského kolegu. Alebo môžete výber opakovať od začiatku.

Veľkým lákadlom, okrem samotnej pomoci s výberom, je aj zľava na nákup. 25 % a poštovné zadarmo. A kto sa chce pobaviť, ako odpoveď na meno napíšte Ježíšek alebo Egbot.

S Adamkom túto vychytávku veľmi chválime. Ponúkaných kníh by mohlo byť kľudne i viac. Trošku ma prekvapilo, že Egbot neoporučal žiadne leporelo. Keby nemám pre Adamka knihy na Vianoce už aj zabalené, tak by som si vybrala. Ale veď oni sa hodia aj na neskôr, obzvlášť Disney rozprávky.

Rátajte s tým, že Egbot vám navrhne iba knihy z nakladateľstva Egmont. Ale i tam je výber obrovský. Veď za viac ako 20 rokov, čo Egmont funguje a zameriava sa na na knihy pre vekovú kategóriu 3 až 25 rokov, už je z čoho vyberať. No ak by sa vám málilo, presmerujem vás na môj nedávny článok Vianočné darčekové inšpirácie pre deti – knihy.

Aké knižky asi nájdu pod stromčekom deti vo vašej rodine? 

You Might Also Like

2 komentáre

 • Reply Zuzana Lihocka 6.12.2017 at 07:54

  Ja som sklamana. Pre dievcata existuju len Disney princezny,Sofia,Ladove kralovstvo a Masa a medved…nieze by Fozen a Masu nemali moje dve potvorky radi,ale predsa len by som cakala trosku rozmanitejsi vyber. A 4,5roka robot nepozna,navrhol knizky pre maminku ?

  • Reply Orvokki 6.12.2017 at 11:08

   Výber by mohol byť väčší, to je pravda. Disney rozprávky ale tiahnú a siahne po nich väčšina, tak celkom chápem, že ich dávajú do výberu. A my sme náhodou mali vo výbere pekné Disney rozprávky, klasické, akurát podobné už máme doma. 🙂
   4,5 zobral ako 45? 😀

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.