CZ a SK humor O knihách poviedky a novely

Aj facebookové statusy môžu zaujať v knižnej podobe

6.12.2018

Autor: Michael Třeštík
Názov: Ledaže se spletu
Rok vydania: 2018
Vydavateľ: Motto
Počet strán: 224

. . .

Keď pred rokom vyšla kniha Jen aby, řekla moje žena, išla som si ju do kníhkupectva kúpiť len tak, pre radosť. Postrehy rodiny Třeštíkových na sociálnych sieťach totiž sledujem veľmi rada. Zbierku facebookových statusov Michaela Třeštíka som prečítala rýchlo, 150 strán nezaberie ani na rodičovskej veľa času. Niektoré som poznala, niektoré boli pre mňa nové, každopádne čítanie ma bavilo a účel splnilo.

Bais se flegmaticky válí v trávě, drbu ji na břiše: „Jak to, že je ta mistička pořád plná? Jak to? Jak to, když i šunčičku jsem do ní dal? Copak je to za nepapacího pejska!?“ A takový jsem býval uměřený a racionální člověk.

Takže keď nedávno vyšlo pokračovanie Ledaže se spletu, už vopred som sa tešila. Po tých výchovných a krimi knihách, ktoré som v poslednej dobe čítala, to skrátka chcelo oddych pri niečom nenáročnom a veselom. Presne taká totiž knižka je.

Nízke podzimní slunce, hluboké myšlenky, vysoký cukr.

Oproti predchádzajúcej zbierke pridal 70 strán, zopár dlhších textov zo svojho života a pre milovníkov spodného prádla informácie o najnovších trendoch v tejto oblasti. Samozrejme vtipne začlenené medzi ostatné statusy. Statusy sú o rodine, psovi Bais, aktuálnom spoločenskom dianí, zdraví a aj o umení. Dohromady tvoria zaujímavý výber zo života jedného seniora.

Stvořeno pro pohodlí. Perfektně vyhlazené rizikové partie – kalhotky Slim Up.

Kto Michaela Třeštíka sledujete na Facebooku, tak mnohé jeho postrehy už poznáte. Neprichádza s niečím novým. Ale on ich píše toľko, že vám určite niektoré unikli alebo ste na ne pozabudli. Takže ak vám jeho humor sedí, nespravíte krok vedľa, ak siahnete aj po knižke.

Takové to kruté počasí, co se lidi musí trmácet na procházkách.

Mňa najviac bavili (prevažne) trojstranové texty zo života, zväčša spomienky. Nalákali ma poobzerať sa po autorovej ďalšej tvorbe. Vedeli ste, že vydal niekoľko kníh?

Už nějak nestíham. Teď čtuu, že pražstí taxikáři vyhlásili „Konec slušnosti“, a já přitom vůbec nezachytil, kdy s tou slušností začali.

Seniorom, zaneprázdneným i mladým. Na skrátenie chvíl, vianočné voľno i na prestávku medzi prednáškami. Ak sa chcete pobaviť, odreagovať a vtipnou formou niečo (ne)dôležité dozvedieť. Ako darček vhodné pre tých, čo čítajú radi, no málo a nepoznáte ich obľúbený žáner.

4,5/5

____
Za poskytnutie knihy k recenzii ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.

You Might Also Like

2 komentáre

 • Reply Jana 5.1.2019 at 20:54

  Sleduju pana Třeštíka na FB a jeho statusy mi pokaždé zvednou náladu, je velmi vtipný, ale tak sofistikovaně 🙂

  • Reply Orvokki 7.1.2019 at 14:40

   Tiež to tak vnímam, trefne a s láskavým humorom komentuje rodinný život a aktuálne spoločenské dianie. Nie je to na silu, práve naopak, sofistikované je ideálne slovo.

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.