Drobné radosti O knihách

24 – 24 – 24

26.1.2013

24 (e-)kníh k 24. narodeninám, ktoré som mala 24. januára. Pre milovníka kníh ako ja neexistuje krajší darček. Naviac v ten deň som spravila skúšku z chémie a po príchode domov si našla kyticu ruží od priateľa, takže radosť znásobená. Poviem vám, vybrať si 24 kníh nie je vôbec tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Ale nakoniec som to ustálila na následujúcich knihách a tak do mojej knižnice, Kindle a iPadu pribudli ďalšie fantastické príbehy, za čo veľmi ďakujem priateľovi a rodine. Btw. odkazy vedú do obchodov, odkiaľ sa objednávali.

livromartinus

Must-have

Krásne diela, po ktorých pozerám už veľmi dlho. Zaujali obálkou, anotáciou, dobrými recenziami, niektoré autormi z exotických krajín (Japonsko, Island, Irán) a iné majú filmové spracovanie, ktoré však nechcem vidieť skôr, ako si to neprečítam.

Zlatá edícia JOTA

Zlatá edícia JOTATu vyhrala kombinácia pre mňa absolútne neznámy autor + dobre hodnotenia + obálky, ktoré spolu ladia.

E-knihy

Sú lacnejšie, skladnejšie a lepšie sa čítajú. Vsadila som na severskú krimi (Svědkyně ohně), tuzemských spisovateľov (Rumpli, Balabán), young adult (Anna krví oděná), overenú klasiku (Fulghum), dala na odporúčania iných (Stoletý stařík, Strom a Sunset Park), nesmelo chýbať niečo z Kniha Zlín (Mezipatro) a opäť som siahla aj po pre mňa úplne neznámych autoroch, obzvlášť ktorých mená ani neviem vysloviť (Alá’a al-Aswání, Tsiolkas).

iPad 1

iPad 2

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.