Filmové festivaly

Cinematik | 5. deň

13.9.2011

23 filmov za 5 dní. Som unavená, bolia ma oči, mám stuhnutý krk  a dnes som nešla ani na polnočné premietanie. Jednoducho nevládzem. Ale raz za rok túto kino nálož potrebujem :). Dnes je môj posledný cinematikovský deň, zajtra odchádzam do Ostravy. Semester už začal. Takže len krátka rekapitulácia dnešku.

Deň som začala u zubára :). Prvý film bol opäť až o druhej – Prorok od Jacqueasa Audiarda. A po ňom ešte lepší režisérov film Čitaj mi z pier. Oba hodnotím na štyri hviezdičky.

„Il va lui apprendre les mauvaises manières… Elle lui apprendra les bonnes“

Na piatu sa presúvam do Fontány na krimi thriller M – Vrah medzi nami. Film mal premiéru pred 80 rokmi a spočiatku som si hovorila, že na ten vek vyzerá dosť dobre. Ale druhá polovica ma neuveriteľne nudila a Peter Lorre v úlohe vraha detí M mi bol hrozne nesympatický. A celé to bolo také… zvláštne.

Tento rok mi prišiel výber filmov slabší, v porovnaní s predchadzajúcimí ročníkmi, ale našlo sa niekoľko klenotov ktoré ma veĺmi príjemne prekvapili a niekoľko filmov, ktoré som nestihla, si určite zoženiem v budúcnosti. Takže celkové hodnotenie je ako inak na jedničku. Ale zvučka bola tento rok najlepšia.

Fotky sú na gPicasa (odkaz sa otvorí v novom okne).

Medzinárodný filmový festival Cinematik 2011

Na Cinematiku boli odpriemietané aj tieto filmy, ktoré som videla už v minulosti:

Vďaka organizátorom za to, že v Piešťanoch nezabalili po prvom roku a už teraz sa teším na siedmy ročník.

Inak, všimla som si že v meste dnes začal prvý piešťansky pivný festival.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Cinematik 2016 | Orvokki's blog 18.9.2016 at 13:52

    […] ich nebolo ani rok predtým, 23 filmov. A ako tak pozerám do histórie, tak pred šiestimi rokmi to bolo tiež iba štrnásť […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.