Filmové festivaly

Cinematik | 3. deň

12.9.2011

Deň začínal s Jacquesom Audiardom. Pozeraj sa, ako padajú je  prvý film od neho, ktorý som videla a bola som trochu sklamaná. Očakávala som viac. Nenudila som sa, ale tomu príbehu niečo chýbalo. Snáď napätie.

Začiatok filmu Ak si chcem pískať, pískam sprevádzali drobné technické problémy (nešiel zvuk), ale boli úspešne odstránené. Mne bol hlavný hrdina veľmi nesympatický a na konci som nerozumela správaniu tej pracovníčky, takže výsledok je len priemerná dráma.

Váhala som medzi Cudzinkou a O bohu a ľudoch, ale nakoniec vyhral prvý menovaný. Dobre som spravila. Cudzinku veľa filmov neprekoná. Od začiatku až do konca budete sedieť a s polootvrenou pusou vnímať príbeh Umay. A koniec? Must see.

Necelá hodina prestávka a začínal ďalší film. Kurič z Ruska. Pôvodne som chcela ísť na Domino do letného kina v amfiteátri (btw. toto by v PN mali prevádzkovať celé leto, nielen na festivale), ale herečku Keiru Knightley nemám moc rada. Odmenou mi bol ani nie hodinu a pol dlhý, ale za to vtipný a jednoduchý dej Kuriča, jeho kamaráta seržanta, dcéry, jej kamarátky Mashy, ich „milenca“ Bizóna a ďalších pár ľudí. Čerešničkou na výbornej torte bol záverečný „krátkometrážny príbeh“.

Polnočné premietanie malo dnes dva filmy. Najprv český amatérsky Andyho film. Amatérskym filmom nefandím, ale malo to len 42 minútovú stopáž a pár krát som sa zasmiala.

Po ňom nasledoval maďarský komediálny horor Izolácia, alebo tiež Firemný masaker: Hrôza v Maďarsku. Nebojte, hrôza to nebola, práve naopak. Najlepší horor aký som videla. Celé kino sa bavilo.

Takže celkovo hodnotím tretí cinematikovský deň na výbornú a teším sa na zajtra. No vlastne už je to dnes. Ale začína sa až o druhej, tak sa konečne vyspím.

Inak musím povedať, že tohtoročná upútavka sa mi páči najviac  („To nie je motorka. To je chopper, bejbe“). Bohužiaľ, zatiaľ som ju nenašla na youtube celú, len prvú časť.

Tiež som ešte nespomínala ako je to tu s titulkami. Pochopiteľne filmy nie sú dabované. Po minulé roky mali niektoré real-time tlmočenie, tento rok je to podstatne lepšie. Filmy v angličtine majú iba slovenské titulky. Ostatné filmy (už zaznela ruština, francúština, maďarčina, dánština, rumunština…) majú väčšinou anglické titulky a pod plátnom súčasne aj slovenské.

Tie titulky pod plátnom nie vždy pasujú. Občas idú rýchlejšie, občas meškajú, občas vôbec, samozrejme to všetko v rámci jedného filmu, takže občas je to vtipné 🙂

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Birko 12.9.2011 at 17:46

    Mna osobne Andyho film velmi sklamal. Uz som sa takmer dvihal, ze idem prec, nic zaujimave som na tom nevidel. Ale dakujem neviem akej sile ze som to tam este pretrpel, lebo ten horor Izolacia bol mega 😀 Presne ako vravis, najlepsi horor aky som kedy videl. Lutujem ze som nevidel Cudzinku

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.