Filmové festivaly

Cinematik 2016

2.9.2016

Cinematik

Mám akýsi knižný útlm, vôbec sa mi nechce čítať. A vôbec mi to nevadí. Však ono to opäť prejde a budem čítať jednu za druhou. Ale idem si to vynahradiť filmami! O necelé dva týždne začína v Piešťanoch už jedenásty ročník filmového festivalu Cinematik a odo dneška je k dispozícií program (download).

Cinematik začína v utorok, ale to ešte len budem na ceste z dovolenky v Škótsku, takže do kina pôjdem prvýkrát až v stredu. Premieta sa síce už o jedenástej, ale na pracovné dni som si zobrala home-office namiesto dovolenky, takže do tej premietania o piatej by sa patrilo pracovať a nie vysedávať v kine, prípadne medzi filmami na mestskej promenáde v cukrárni.

V nedeľu ma toho v programe veľa nezaujalo, tak sa aspoň vrátime skôr do Brna. Za tých pár dní by som chcela stihnúť štrnásť filmov. Celkom málo oproti predchádzajúcim ročníkom. Minulý rok som síce videla tiež iba 14 filmov, ale stihla som to už za tri dni, nie až päť. Pred dvoma rokmi som videla 22 filmov, predtým 20 (klik) a najväčší rekord mám zrejme v roku 2012, kedy som na festivale videla 27 filmov! Fakt som vydržala v kine tak veľa?

Málo ich nebolo ani rok predtým, 23 filmov. A ako tak pozerám do histórie, tak pred šiestimi rokmi to bolo tiež iba štrnásť filmov, no opäť za tri dni (wow, to píšem blog už tak dlho?). Na Cinematik chodím už od prvého ročníka a je úžasné vidieť, ako sa festival vyvíja, posúva a prináša skvelé svetové i domáce filmy do malého kúpeľného mestečka.

18. 9. – aktualizované o hodnotenie videných filmov

P R O G R A M

Streda

Štvrtok

Piatok

Sobota

Nedeľa

Zdroj obrázkov a viac informácií i festivale a filmoch nájdete na cinematik.sk.

poster_in_frame

You Might Also Like

3 komentáre

 • Reply Jana 3.9.2016 at 19:07

  Přeji příjemný filmový zážitek. Já jsem letos absolvovala dva filmové festivaly – Karlovy Vary a Uherské Hradiště a oba se letos vydařily. Ze seznamu, který jsi uvedla, jsem viděla čtyři filmy:
  Já, Olga Hepnarová – dost drsné, ale nádherně natočené. Herečka ztvárňující hlavní hrdinku odvedla skvělý výkon.
  Paterson – velmi milý, byť pro mě trochu nudný film, protože byl rozvláčný a moc se tam toho nedělo. Nejvíc se mi líbily scény z baru 🙂
  Princezna Mononoke – děkuji za připomenutí, momentálně čtu Les mytág a mám pocit, že bych si ten film měla pustit, že možná mají něco společného
  Slack Bay – Líná zátoka – tak na to jsem se na základě ukázky moc těšila a pak jsem byla převelice zklamaná! Nádherné prostředí, dobří herci, pár vtipných situací, ale jinak to bylo strašné 😀 Hysterické, křečovité, trapné. Nicméně je dost dobře možné, že se Ti to bude líbit. Pokud o to opravdu stojíš, nenechej se odradit 🙂

  • Reply Orvokki 4.9.2016 at 11:19

   Ďakujem, najmä za info k filmom, ktoré si už videla. K Cinematiku patria aj zlé filmy, takže kľudne pôjdem aj na Slack Bay. 😀 Naviac v tom čase ma nič iné nezaujalo.
   Dva filmové festivaly, nádhera. Ja milujem tú atmosféru a vysedávanie v kine. Na LFŠ som bola raz, pred rokmi, perfektný festival, tam som mala problém si vybrať, kam ísť. Kľudne by som si ho niekedy zopakovala. Ale Karlovy Vary ma nikdy nelákali. Nie je trochu ťažšie sa dostať na premietania, ktoré chceš?

 • Reply Jana 7.9.2016 at 22:26

  Karlovy Vary – ty člověka zocelí 😀 Není snadné dostat se na filmy, o které stojíš, hlavně v první části festivalu. Každý rok jsou během festivalu dva státní svátky, které tam naženou další filmové fanoušky, co tam přijedou jen na dva, tři dny maximálně. Nicméně letos jsme byly až ve druhé polovině a to doporučuji! Obzvláště úplně poslední den festivalu – to už se filmy víceméně opakují, tzn. že se promítají podruhé či potřetí a dá se už prakticky dostat všude a člověk zvládne třeba pět filmů. Na počátku festivalu je to víceméně jen o štěstí a o tom, že si člověk musí vystát frontu.

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.