Filmové festivaly

2. deň | MFF Cinematik 2014

12.9.2014

Her Hross i oss Kauboji Supernova

Druhý festivalový deň začal, až na počasie, veľmi dobre. Na sci-fi romantickú drámu Her som sa tešila už dlho a všetky očakávania boli vysoko prekonané aj napriek tomu, že Scarlett Johansson mi je nesympatická. Horšie to bolo s druhým filmom Supernova, pri ktorom som si hovorila, že k najbližším narodeninám chcem, ako darček, schopnosť porozumieť podobným filmom. Pointa mi skrátka unikla. A podľa reakcií z okolia som nebola jediná.

Našťastie ďalšie dva filmy to bohato vynahradili. Najprv absolútne úžasná čierna komédia z Islandu, ktorá bola neprekvapujúco o koňoch a o ľuďoch. Naviac v sprievode s trefne zvolenou hudbou. A humorom to pokračovalo i na polnočnom film Kauboji, ktorý zaujal príbehom i hereckými výkonmi. Určite dajte týmto dvom snímkom šancu, ak budete mať možnosť ich vidieť, predsa len filmy z Islandu či Chorvátska nie sú v našich končinách bežné.

Cinematik opäť potešil a videodenníky spravil. Tento rok nás budú sprevádzať špeciálny hostia, prvotriedny kaskadéri priamo z Hollywoodu – Gustáv el Gusto Sloboda a Joe Jatkár Pastrnak 🙂

Moje komentáre k filmom na csfd.cz

Her
Film s najvyššou koncentráciou vety „I don’t know“. Aj keď osobne nemám Scarlett Johansson rada, bez ohľadu na to, či ju vidieť alebo len počuť, film bol príjemným prekvapením. Joaquin Phoenix bol neuveriteľne presvedčivý a celá lovestory vyznela vďaka nemu omnoho realistickejšie. Čo ma zaujalo najviac, boli farby. Farebné kombinácie všetkého, úžasné, na akých detailoch sa filmári vyhrali.

Supernova
To by asi nebol filmový festival, ak by som nevidela film, ktorý by ma nudil a ktorý by som nepochopila. Hlavná hrdinka Meis podľa mňa nečakala, až to niekto vrazí do domu, ale skôr do nej. Tak ale čo by sme čakali, keď žije na konci sveta, kde sa nedeje nič. Ale vôbec nič. A presne to sa udialo aj v tomto filme.

Hross í oss
Islanďania majú veľmi zvláštny zmysel pre humor a pre slabšie povahy to asi nie je úplne najvhodnejší film. Ak vám ale čierny humor nevadí, O koňoch a ľuďoch si zamilujete. Najlepšie scénky boli síce na začiatku, ale sám o sebe moc dlhý nie je, takže nudiť sa nebudete. A ako bonus je výborná hudba počas celého filmu.

Kauboji
Chorvátska komédia o westernovom predstavení. Už vopred som tušila, že pôjde o skvelú komédiu postavenú na svojskom humore a sklamaná som rozhodne nebola. Je to síce jednoduché, skromné a predvídateľné, ale baviť sa určite budete.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.