Drobné radosti

Drobné radosti #36

29.3.2017

Keď som v januári kupovala lístky na komédiu Apartmá v hotelu Plaza do Mahenovho divadla, bola som zmierená s tým, že hru možno vôbec neuvidím. 10 dní pred termínom. Nie je to trošku divné ísť ešte do divadla? Nie je! Naopak, bolo to skvelé.

Hoci moja chôdza nie je žiadna sláva, gravitácia robí s bruškom svoje, dlhé státie i sedenie je nepríjemné… aj napriek všetkým ťažkostiam sa cítim vlastne dosť dobre a prechádzky mi robia radosť. O niečo menej bolesť po nich, ale nie je to nič, čo by nezachránil odpočinok (alebo spánok). Takže do divadla som sa začala tešiť už pár dní vopred.

Koniec-koncov, pár rokov potrvá, kedy si s manželom na takéto rande znova zájdeme. Do národného divadla. Na činohru, alebo pre mňa kľudne i balet či operu. Nahodiť krásne šaty (a nie tehotenské), trochu sa pohrať s make-upom, nedať vlasy iba do gumičky ale prihodiť aj ozdobu a pár minút úpravy naviac.

Myslím, že divadlo bude jediná udalosť, ktorá mi bude v stave „mám malé dieťa“ chýbať. Knihy môžem čítať pri kojení, cestovať sa dá i s bábätkom, veľa podnikov je baby-friendly, na plávanie s batoľaťom sa vyslovene teším a existujú kiná pre rodičov s menšími deťmi, kde majú stíšený zvuk a jemné osvetlenie (alebo doma Netflix). No ísť na činohru do Mahenky s pár ročným dieťaťom sa nehodí. Takže som si užila každú minútu v tom čarovnom divadelnom priestore.

Apartmá v hotelu Plaza sú tri príbehy o ľudských vzťahoch. Jedna hotelová izba a tri rozdielne situácie. Tragikomické scénky manželského páru, ktorý oslavuje výročie svadby, slávneho producenta, ktorý zvádza dávnu kamarátku a rodičov, ktorých dcéra sa pár minút pred svadbou zamkla v kúpeľni. A do toho jeden hotelový poslíček.

Výborne sme sa bavili, obzvlášť na prvej a poslednej časti. Tak ak budete premýšľať, kam za zábavou v Brne, vrelo odporúčam.

NDB.cz – Apartmá v hotelu Plaza

Mohlo by sa Vám páčiť

1 komentár

  • Odpovedať Na materskej | týždeň piaty | Orvokki's blog 2.4.2017 na 10:53

    […] Večer v divadle. Na komédii Apartmá v hotelu Plaza. Teším sa na to už niekoľko dní, posledné divadlo na pár mesiacov. (Odhadujem, že Národné divadlo nerobí vystúpenia pre matky s kojencami, ako majú niektoré artové kiná premietania so stíšeným zvukom a slabým osvetlením). […]

  • Zanechať odkaz

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.