Drobné radosti

Drobné radosti #34

5.12.2016
zdroj: Forest Friends od Butter Kings | bonami.cz

zdroj: Forest Friends od Butter Kings | bonami.cz

Tento rok mi meniny vyšli na víkend. V piatok to síce vyzeralo, že celý deň prespím, tehotenská imunita je dosť biedna a ja som po pár dňoch v klimatizovaných kancelárskych priestoroch celkom prechladnutá, no keďže som to do obeda dospala, zvládla som podvečer aj kurz prvej pomoci zameraný na deti a kojencov. Prvý meninový darček od manžela.

Ten ďalší príde až tesne pred Vianocami, vankúšik a hrnček s lesným motívom. Inak to bol víkend s návštevou, v kine, na vianočných trhoch, vo Fresh Freaks Bistro a tak. Od brata som dostala pokračovanie skvelého komixu Hilda se vrací a ešte v ten večer som ho prečítala. Hilda je stále boží a mne už chýbalo zaliezť pod deku a za jeden večer prečítať celú knihu. Hoci aj tak krátku.

Zašli sme do Cinema City na Fantastic Beasts and Where to Find Them a celkom milo ma film prekvapil. Ak od neho nič nečakáte, nie je to tak zlé. Síce tomu chýbala nejaká lepšia pointa, príbeh, ale efekty fajn, herci fajn, tempo fajn a vlastne je to celý tak fajn film na sobotňajšie popoludnie. Ale že by som ho potrebovala vidieť znova, to zas nie.

hilda-a-fantasticke-zvierata

Ani na vianočné trhy ma to znova neláka, pretože tie davy ľudí zvládam s bábätkom v brušku akosi menej komfortne. Ale v Turbomošt stánku som mala výborný jablčný mošt, keďže tie ich alkoholové dobroty nemôžem, nevynechali sme ani grilovaný oštiepok, čerstvé domáce chipsy a keby na trdelník nebývali také fronty, zájdeme aj pre jeden kakaový. Ešte som tam videla nejaké praclíky a voňalo tam množstvo ďalších dobrôt, tak možno sa niekedy mimo špičku prekonám, ale po zotmení si to nechám rada ujsť.

Vo Fresh Freaks Bistro mali opäť tématický víkend, tentokrát palacinky s banánmi a čokoládou. To by bola škoda nezájsť, dokonca im to tentokrát ani netrvalo nijak dlho. A boli výborné, aj tie ich domáce limonády. Doma som ešte spravila výborný vanilkovo-čokoládový puding s piškótami a mandarinkami. Mňam!

Aby tých radostí nebolo málo, dostala som malý Moleskine diár s motívom Malého princa a veľkú Ferrero Rocher guľôčku. Moje tehotenské guilty pleasure. Nie obyčajná čokoláda, ten maličký si Ferrero Rocher žiada (a kokosovú Lindt). A so štvordňovým oneskorením som aj adventný kalendár dostala, s rôznymi Kinder sladkosťami. Mám celkom strach ísť o dva týždne na ďalšiu tehotenskú kontrolu a postaviť sa na váhu.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.