Drobné radosti

Drobné radosti #33

9.11.2016

Veľa ľudí sa ma pýta, či už mám tehotenské chute. Také tie divné, kedy sa kombinuje Horalka s kečupom alebo uhorky s Nutellou. Nuž, Horalku som nemala ani nepamätám, ku kečupu mám odpor už roky, keď kyslé uhorky, tak len tie maličké, no kyslou kapustou mi spravíte väčšiu radosť a namiesto Nutelly preferujem Ghítelu.

Čo sa mi ale na chutiach zmenilo je opakovanie toho istého. Najradšej by som jedla stále müsli s gréckym jogurtom a medom na raňajky, na prvú večeru krupičnú kašu a na tú druhú opekané zemiaky s maslom, pohárom mlieka a miskou domácej sudovej kapusty. Celkom nuda v podstate. Iba obedy mám pestrejšie a ovocie v priebehu dňa dosť striedam, lebo jeden deň jablko áno a druhý sa už bábätku akosi nepáči.

Sú to jedlá, ktoré mám rada od detstva, takže žiadna novota, lenže teraz nemám problém ich jesť dookola každý deň. A jediné zaujímavosti sa dajú robiť s müsli.

pecene-musli-od-janova-pec

Čo mi nedávno spravilo obrovskú, ba priam až neskutočnú radosť, je objavenie pečeného müsli od Janova pec. Sedem rôznych príchuti a všetky úžasné. Čokoládové, jahodové, ovocné, semienkové, zo sadu, kakaové a slivkové s makom. Tak akurát ovsených vločiek a hriešne veľa ostatných prímesy, či už orieškov alebo sušeného ovocia. A zapečené s medom. Mňam.

Normálne sa každé ráno teším až sa zobudím a dám si svoju porciu, a to, podotýkam, mám od druhého trimestra so zobúdzaním sa problém. Pred ôsmou sa oči odmietajú otvoriť bez ohľadu na to, či mám za sebou sedem, osem alebo rovno desať hodín spánku (a že si dopriavam). Naviac ma bavia aj ich veselé obaly a rôzne doplňovačky, krížovky a hádanky na zadnej strane.

Takže ak budete hľadať dobré a kvalitné müsli, Janovu pec odporúčam. Naviac si môžete objednať i pečené oriešky s medom, lyofilizované ovocie alebo sušienky. A podporíte českého výrobcu. Môj najväčší favorit sú kakaové. Tie budem nabudúce brať v kilovom balení a rovno dvakrát.

Mohlo by sa Vám páčiť

4 komentáre

 • Odpovedať Dada 9.11.2016 na 18:21

  Tie už na prvý pohľad vyzerajú mňam! 😛

  • Odpovedať Orvokki 11.11.2016 na 10:42

   Sú fakt luxusné 😉 . Chutili mi ešte Jordans Country Crisp, lenže tie vychádzajú drahšie a tieto sú rozmanitejšie a koniec koncov i lepšie.

 • Odpovedať StandyB 11.11.2016 na 10:25

  Jaj …nič pre mňa 😀 keďže papám paleo 🙂
  až ma to prekvapilo, keď som to tu objavila :D, keďže si tiež jeden čas jedla paleo 🙂 ale predpokladám, že keď budem v druhom stave tiež budem jesť asi všetko 😀

  • Odpovedať Orvokki 11.11.2016 na 10:40

   Jedla, ale v tehotenstve mi to nejde :(. Snažila som sa, no ten zvýšený príjem sacharidov potrebujem, inak som sa necítila dobre a bývalo mi zle. Najmä v prvom trimestri, to som mäso nechcela väčšinou ani vidieť. Toto je skvelá varianta. I plnotučné mlieko a jogurty viac chcem, úplne chute niekedy. 😀 Takže paleo muselo ísť stranou. Uvidím počas kojenia či sa mi k tomu podarí vrátiť, alebo až potom.

  Zanechať odkaz

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.