Drobné radosti

Drobné radosti #19

7.4.2013

Keď som bola v piatok v kine, medzi vyzdvihnutím rezervácie a začiatkom premietania som mala dosť času. A ten najlepšie uteká buď v kaviarni pri knihe a čaji, alebo v prípade, že je kaviareň plná a knihu som nechala doma, v knihkupectve. V Levných knihách ma zaujal román Temná hmota (orig. Ha-chomer ha-afel) od Izraelca Anera Šaleva. Ale po pár prečítaných stranách to asi nebude tak jednoduché čítanie ako som si pôvodne myslela, takže ju odkladám na poličku a vrátim sa k nej neskôr.

O knihe

„Adam, izraelský diplomat v New Yorku, způsobí během své návštěvy v Jeruzalémě nehodu. Srazí na ulici dívku jménem Eva. Je to ruská emigrantka, studentka astrofyziky. Adam ji ihned odveze do nemocnice. Mezi ním a Evou to nečekaně zajiskří. Dojde k osudovému sblížení, které nezadržitelně spěje k rozchodu, opětovnému sblížení a nešťastnému čekání na další rozchod. Eva navštíví Adama později v New Yorku, kde stráví spolu týden v hotelu na Washington Square. Adam není schopen se vymanit z osudového vztahu, ani ze svého dosud šťastného manželství. Izraelský autor Aner Shalev napsal napínavý příběh o lásce, svádění, podvádění i touze, která dokáže přetrvat cokoli. Píše jednoduchým jazykem a o lásce hovoří jako o přitažlivých a odpudivých silách, které vládnou ve vesmíru. Román tak úhlem pohledu patří mezi nejoriginálnější milostné příběhy, jaké byly v poslední době vydány.“

Temná hmota

Cez víkend nás do Ostravy prišiel navštíviť brat, aby okrem pracovných povinností s priateľom obnovili svoj šatník. Štyri hodiny nakupovania a ja som len asistovala, radila a vymieňala nevhodne vybrané veľkosti za lepšie. Dokázala som si pre seba nič nekúpiť, len som ich pozvala na obed a v Marks & Spencer potravinách som kúpila Madras a dve čokolády, ktoré boli v lákavej zľave. Chalani ma naučili jesť indickú kuchyňu i keď tento Madras je maximálny level štipľavosti, kam som sa zatiaľ dostala. Ešte ma čaká dlhá cesta, no na niekoho, kto pár mesiacov dozadu považoval za štipľavé pomaly aj sladkú papriku je to celkom úspech.

Za tie hodiny trpezlivosti mi priateľ celkom nečakane kúpil darčekové balenie Lumene Vitamin C+. V parfumérii Fann naň prebieha aktuálne akcia a ku krému a toneru dostanete skvelú Blueberry riasenku. Kozmetiku Lumene môžem len a len odporúčať, dobré skúsenosti mám už radami Sensitive Touch, Arctic Aqua a Natural Code, tak chcem vyskúšať ďalšiu.

Marks & SpencerLumene Vitamin C

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.