Drobné radosti

Drobné radosti #18

31.3.2013

Po dlhšej dobe u rodičov na Slovensku. Oddýchnuť si od školy, zákusky od mamy, vidieť babičku, nášho psa Googla a v neposlednom rade sa nadýchať čerstvého vzduchu, ktorý v Ostrave väčšinou chýba. Naviac, keď prídem domov, tak ma tam čakajú nejaké knihy, tentokrát boli hneď tri.

Pandemonium bola jasná voľba. Po dočítaní Delíria som chcela vedieť ako to pokračuje a nie je to tak dlhé, že by som si ten čas nenašla. Trošku zložitejšie je to s knihou od Davida Mitchella – 1000 podzimů Jacoba de Zoeta. Hoci sa na ňu teším už dlho, asi sa k nej skôr ako v lete nedostanem. Ale ten pocit, že ju už mám na poličke. Prekvapili ma záložky, ktoré s objednávkou z abcknihy.sk prišli. Majú pekný jarný motív a záložiek nie je nikdy dosť.

Dvaja talianski gurmáni je výhra v pátračke, ktorú z času na čas vyhlasuje bux.sk na svojej fb stránke. Hoci som knihu Smrť a ružové lodičky čítala už dávno (v januári 2012), tak nejak som presne tušila, že úryvok je z nej. O to krajšie bolo prekvapenie, že som nielen správne uhádla, ale aj som spolu s ďalšími piatimi vyhrala a mohla si vybrať knihu z nakladateľstva Ikar.

Tento víkend som sa sem tešila ešte z jedného dôvodu. Na fínsku kozmetiku Lumene, konkrétne dekoratívku, ktorú už roky predávajú v parfumérii Paloma v Piešťanoch, no ja som sa o tom musela dozvedieť úplnou náhodou na jednom blogu. Bohužiaľ stojan už rušia a mám šťastie, že dealer si preň ešte neprišiel. Na druhej strane, už ani výber nebol moc veľký, napríklad očné tiene nemali žiadne, tak tie som nahradila inými z výpredaju, ale aj za tých päť kúskov som rada.

No a poobede i u nás napadol sneh a všetko vyzerá nádherne pod tou bielou vrtsvou. Aj náš pes Google, po otcovi novofunlanďan vyzerá celkom spokojne. Ja mám zimu a sneh veľmi rada, takže mi to nijak nevadí. Len dúfam,  že nebudú moc meškať vlaky, keď sa budem zajtra vracať do Ostravy.

abcknihy.skPátračka

Lumenesneh

 

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.