Výlety

Svíčkárna Rodas

5.9.2011

Na zľavových serveroch mám rada, že občas narazím na zaujímavý podnik, kam by som za iných okolností zrejme nešla (hlavne kvôli tomu, že neviem o jeho existencii). Jedným z nich je aj sviečkareň Rodas v obci Šestajovice (ulica Na Balkáně 221), východne od Prahy.

V Prahe sme boli na Nike Run Prague a keďže v nedeľu sme mali čas, zastavili sme sa tam. Na prvý pohľad ani neviete, že ide o sviečkareň, ale ceduľa vás presvedčí, že ste správne.

V rámci voucheru ktorý sme my mali bola okrem prehliadky aj možnosť si vyzdobiť dve sviečky a malé občerstvenie. Prehliadka trvá približne pol hodinu, vo výrobe je zakázané fotiť a dozviete sa celkom zaujímavé informácie o tom, prečo sa rozhodli vyrábať sviečky, ako sa rozširovali a ako celý proces výroby prebieha.

Pri výrobni je samozrejme aj predajňa. Okrem sviečok aj vína. Vo vedľajšom prístrešku si môžete sviečky vyzdobiť. Schnú fakt rýchlo, takže je to záležitosť na pár minút. Ale malé deti sa pritom náramne zabavia. Na dvore je minifarma s miniprasiatkami, sovami, poníkom, minikozičkami, miniovečkami… Musím povedať že to majú pekne zariadené.

Na návštevu si vyhraďte približne hodinu, ale určite si termín zarezervujte vopred.

4sq | web | moje fotky

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.