Benelux trip Cestujem

V krajine, kde vás skôr zrazí bicykel, ako auto

12.12.2015

Nerada lietam. Nemám rada stúpanie, o niečo lepšie znášam klesanie a keď je turbulencia, tak si vravím, prečo som opäť sadla do lietadla, a kedy už budeme na zemi. Ale milujem spoznávanie nových krajín a tie letenky sú už také lacné, že by bol hriech ich nevyužiť. Takže na to, že nerada lietam, som prednedávnom letela už do štvrtej destinácie v tomto roku (ale na môjho brata nemám, ten lieta každý mesiac a občas o tom píše na flakac.eu).

Našou zástavkou bol Eindhoven. Že je celé Holandsko nádhernou krajinou sme sa presvedčili už pred troma rokmi, kedy sme navštívili Amsterdam. Z Brna nám to ale na priamo lieta do podstatne menšieho Eindhovenu, kde sme s manželom strávili štyri skvelé dni. Síce občas pršalo, síce sme ani do ZOO nešli, ale bol Black Friday, dobre sme nakúpili, skvelo sa najedli, konečne si odpočinuli a ten hotel, to vám bola nádhera. Ono celkovo, Holanďania to vedia. Architektúru, dizajn, interiér. Ulice čisté, na domy je radosť pozerať a do nich tiež. Každý detail má svoj význam. A čo ma fascinuje najviac je absencia reklamných plôch, bilboardov, letákov a pod. Teda, nie že by neboli žiadne, ale v porovnaní s tým, čo vidieť v ČR a na Slovensku, tak tam keď som narazila na prvý, tak som bola šokovaná. Mohli by sme si z nich brať príklad.

Čo rozhodne odporúčame za návštevu je Van Abbemuseum. Umeniu nerozumieme, ale strávili sme tam dve hodiny a oboch nás to bavilo. O niečo menej zaujímavé je múzeum áut značky DAF. No ak vás tie mašiny zaujímajú, určite ho nevynechajte. Chceli sme ísť aj do Philips Museum, ale mali ešte zatvorené a potom sme sa tam už nevrátili. Tak nabudúce.

Dobre varia v iWok & Go a luxusné hamburgery robia v De Burger. Mesto je nádherné, prejsť sa dá rýchlo, aj keď si zájdete do Anne Frank Park, ale ani na piatu prechádzku nás neomrzelo. V predvianočnom období ma aj tie obchody bavili, najmä de Bijenkorf. A hotel? Jednoznačne Pullman Eindhoven Cocagne. Je síce drahší, ale za ten luxus, príjemné prostredie, výhľad na mesto, milý personál a skvelé raňajky to stojí.

Fotky len z mobilu, pretože Wizzair ma strašne malé rozmery na príručnú batožinu, takže zrkadlovka ostala doma. Som rada, že som sa dokázala zbaliť do kabelky (takej väčšej, ale stále kabelky). Vlastne môžem byť rada, že po tých nákupoch (Primark počas Black Friday, tak si to predstavte) sme sa dokázali zbaliť naspäť.

Eindhoven I Eindhoven II Eindhoven III

IMG_0423 IMG_0856 IMG_0902 IMG_0904 IMG_0909 IMG_0913 IMG_0924 IMG_0925 IMG_0928 IMG_0933 IMG_0943 IMG_0944 IMG_0946 IMG_0947 IMG_0953 IMG_0955 IMG_0962 IMG_1001 IMG_1021

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.