Cestujem Výlety

Topoľčiansky hrad

11.10.2011

Do predmetu Metody sanace přírodních útvarů mám pripraviť projekt a prezentáciu na mnou vybraný objekt, na ktorom prebieha sanácia. Vybrala som si Topoľčiansky hrad. Pred rekonštrukciou som ho pár krát navštívila a v rámci prípravy na projekt som naň vyrazila aj minulý víkend. Hoci hrad ešte nie je ani zďaleka dokončený, zmeny sú podstatné.

Ak by vás zaujímal priebeh sanácie, rekonštrukcie, výkopov a pod. tak odporúčam stránku topolcianskyhrad.sk. História hradu je pekne rozpísaná na stránkach Obce Podhradie obecpodhradie.sk.

Zmien je viacero. Na bašte, ktorá predtým prístupná nebola, je spravená vyhliadka. Po pravej strane od hlavného vchodu bola iba zarastená oblasť, teraz je veľká časť zeme preč a dobudovaný most. V hlavnom jadre hradu boli pri archeologickom výkope odkryté suterény, teraz sa tam stavia amfiteáter. Mnohé úseky múru boli spevnené a domurované. Veža je obložená lešením.

2008

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

2011

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.