Cestujem Výlety

Terárium, Živá voda a archeoskanzen v Modrej

17.4.2019

V nedeľu sme s jednou podobne naladenou rodinkou z Valašska podnikli výlet do Modrej pri Uherskom Hradišti.

  1. Je to hneď vedľa Velehradu, kde o pár dní začnem cyrilometodejskú stezku. Akosi ma táto skutočnosť potešila.
  2. Na jedom mieste sú štyri skvelé miesta. Kde nebol úplne dav turistov a ceny za vstupné celkom férové.
  3. Začali sme v najväčšom teráriu na Morave. Miestnosť je síce malá, ale má tam fakt veľa druhov, hadov, pavúkov, krokodíla, leguánkov, žabky a ďalšie. A ochotne s nadšením o nich rozpráva, videli sme aj kŕmenie a teda poviem vám, chameleóni majú fakt dlhý jazyk.
  4. V Živej vode je parádny tunel pod vodou, kde môžete z bezprostrednej blízkosti sledovať sladkovodné ryby. Obrovské! Deti aj dospelí boli fascinovaní. 
  5. Za návštevu stojí aj archeoskanzen, kde voľne pobehujú zvieratá (sliepky, kohút, ovce, vietnamské prasa a za ohradou boli aj somárikovia). S Adamkom sme vyliezli po rebríkoch na vežu a prešli si niektoré domčeky veľkomoravského sídliska.
  6. Reštaurácia a Centrum Slováckých tradic, kde je aj obchod. Ak by sme nemali deti, určite by sme zašli na vinnú a slivovicovú cestu, a degustáciu. 

S dvoma dvojročnými deťmi sme tam strávili päť hodín. A bolo nám fajn. Keby neboli deti unavené, ešte by sme aj do kovozoo v Starom meste zašli. Ale necháme si ju na inokedy. V okolí je toho viac, takže to ešte na nejaký výlet vidím.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.