Cestujem Juh Európy

Slnečný Sitges

18.7.2016

Nie som najväčší fanúšik leta, ale dajte mi týždeň, more k tomu a ja som ochotná zniesť aj tropickejšie teploty. A dokonca byť spokojná. More totiž robí zázraky a kým v našich stredoeurópskych betónových džungliach pri tridsiatkach trpím, na juhu Európy mi to tak nepríde a miestna klíma je vlastne celkom príjemná. A naviac je tam more.

Na týždeň sme sa dvanásti kolegovia presunuli do Sitges, obľúbeného turistického letoviska pod Barcelonou. V podstate robíme to, čo aj v Brne, akurát firma nám na mesiac zabezpečila menšiu vilu a kto mal záujem, mohol na týždeň vymeniť slnkom rozpálené podkrovné kancelárie našej brnenskej prvorepublikovej vily za nemenej rozpálenú vilu v Španielsku. Je tu bazén a more a to sa počíta.

Jediné, čo som sa o Sitges dozvedela pred odletom, bolo:

Malé město Sitges nabízí velké party. Noční život tu je vskutku bohatý, lidé nádherní a každoroční karnevalový festival neskutečně epický. Sitges je prubířský kámen alternativní kultury, velmi živý a přátelský pro lesby, gaye a bisexuály. Místní jídlo a nápoje jsou úžasné – prostě zde musíte okusit víno Malvasia, vyrobené z hroznů pocházejících až z antického Řecka. Nezapomeňte na muzeum Museu Romàntic „Can Llopis“ a pokud jste v Sitges v říjnu, nevynechte dobře známý filmový festival Sitges, což je filmová přehlídka extravagantních horrorů, sci-fi a fantasy. zdroj: tripadvisor

Takže v konečnom dôsledku som vôbec netušila, kam idem, ale neznelo to zle a pláže majú piesočné.

pool office

Je tu perfektne. Vila, kde pracujeme je hrozne moc fajn, voda v bazéne taká akurát, piesková pláž 5 minút chôdze, voda v mori tak akurát a vlny tiež. Na to, že sme v Španielsku, je tu kľud. Do centra to máme polhodinu po promenáde, všade samé palmy a typická južanská architektúra.

Hovorí sa tu katalánsky, rozumejú aj angličtine, takže vôbec nevadí, že som od Erasmus pobytu pred piatimi rokmi španielčinu celkom slušne zabudla. Zmrzlinu robia výbornú a s manželom sme si vyhliadli pár menších reštaurácií, kam by sme chceli niekedy večer zájsť. Minimálne na tapas musíme.

Boli sme aj v centre mesta pozrieť. Popri pláži k Iglesia de San Bartolomé y Santa Tecla, kostolu zo 17. storočia a typickej dominante Sitgesu. Odtiaľ sme sa nechali uniesť do uličiek plných ľudí, obchodíkov a podnikov. Krásna je Carrer Nou, krátka a úzka s niekoľkými umeleckými galériami.

Počasie má byť celý týždeň, čo tu budeme, dokonalo letné. Tridsať stupňov cez deň, dvadsať v noci. Takže občas si od práce skočíme do bazéna, už sme v tom bazéne aj pracovali. A po práci do mora. Plávanie vo vlnách je skrátka neskutočné. No proste sa tu máme tak dobre, že ani kníh asi veľa neprečítam. Ak vôbec jednu.

Sitges_21 Sitges_24 Sitges_26 Sitges_01Sitges_02 Sitges_03 Sitges_04 Sitges_05 Sitges_06 Sitges_07 Sitges_08 Sitges_09 Sitges_10 Sitges_11 Sitges_12 Sitges_13 Sitges_14 Sitges_15 Sitges_16 Sitges_17 Sitges_18 Sitges_19 Sitges_20 Sitges_22 Sitges_23 Sitges_25 Sitges_27 Sitges_28 Sitges_29

Mohlo by sa Vám páčiť

10 komentárov

 • Odpovedať Jana 19.7.2016 na 11:14

  No to je nádhera. Sháním si práci, tak se podívám, jestli někoho nehledáte 😀

 • Odpovedať pravá knihomolka 19.7.2016 na 22:03

  Aaaa, keby si ma teraz tak videla, ako slintám nad fotkami a článkom a ticho závidím! 🙂 Toto musím poslať nášmu šéfovi, aby videl, ako majú vyzerať zamestnanecké benefity 😀 Uži si to, musí tam byť parádne… Španielsko je moj cestovateľský sen (spolu s Provensálskom, Toskánskom, Novým Zélandom a tak ďalej), na niečo také by som sa hneď nechala nahovoriť. A je úplne jedno, že nestíhaš čítať, určite to doženieš v nejakom menej atraktívnom prostredí. 😉

  • Odpovedať Orvokki 20.7.2016 na 08:24

   Môžeš mu to navrhnúť ako teambuilding, to predsa utužuje kolektív a je to moderné. A ako sa hovorí happy wife = happy life, určite niečo podobné funguje aj vo vzťahu zamestnanec – firma. 😀

   Provensálsko a Toskánsko by som tiež veľmi rada navštívila. Najmä mi príde, že toto leto tam išlo viacero ľudí, ktorých sledujem na sociálnych sieťach a o to viac ma to tam láka.

 • Odpovedať Fabulačník 19.7.2016 na 22:12

  Teda, tenhle článek má snad vzbudit jediný pocit a to je závist 😀 Já práci v betonové džungli stokrát proklínám. Ale hlavně že jste si to tam užili. Jen bych se bál, že bych utopil notebook.

  • Odpovedať Orvokki 20.7.2016 na 08:27

   Notebooky prežili, nakoľko je to náš najdôležitejší nástroj na prácu, tak si na ne dávame obrovský pozor. 😀
   Bolo by skvelé, keby článok skôr inšpiruje aj iných zamestnávateľov aby svojich pracovníkov poslal pracovať niekde mimo. Nemusí to byť zrovna Španielsko, možno aj nejaká fajn chata pri jazere niekde v Čechách by bola lákavá. Alebo slovenské Tatry. Veď aj u nás je mnoho krásnych miest.

 • Odpovedať standbyb 20.7.2016 na 11:09

  Vyzerá to tam dokonale :)!!! musím si zlepšiť angličtinu! A o rok sa hlásim ku Vám do práce! :D:D:D

  • Odpovedať Orvokki 20.7.2016 na 11:42

   Voľných pracovných miest je u nás stále dosť, ale nezaručujem, že o rok pôjdeme tiež do Španielska 😀 (medzi návrhmi padal aj Lisabon alebo Island).

 • Odpovedať StandyB 21.7.2016 na 08:05

  jednoznačne Island! 😀

  • Odpovedať Orvokki 21.7.2016 na 08:07

   Tam by bolo ale náročné pracovať. Keby som na Islande, tak by som chcela stále niekde chodiť a všetko vidieť. Tu mi nevadí byť v najväčších horúčavách na vile a pracovať, a na výlet alebo do mesta ísť okolo štvrtej – piatej. 😀

  Zanechať odkaz

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.