Cestujem Výlety

Raj na Pálave

4.8.2017

Išli sme zrúcaninu hradu Sirotčí hrádek. Krásne výhľady, prechádzka tak akurát, všetko super, až na tie tridsiatky teploty a oblaky až kdesi ďaleko. Na poludnie, čo sme čakali, že áno.

Premýšľame, kam odtiaľ, ideálne najprv obed, vrátiť sa do Mikulova alebo ísť ešte ďalej, smerom na Dívči hrad? Len tak náhodou otvárame gastromapu Lukáše Hejlíka, však on cestuje naprieč krajinou, možno bol tu niekde a ejhľa, on bol aj priamo v Klentnici a vďaka tomu sme v dedine s ani nie 550 obyvateľmi objavili raj. Volá sa Cafe Fara.

Názvom sa nenechajte pomýliť, varia tu. A varia priam grandiózne, jedlá stále i sezónne. Jedálny lístok je skromný, prostredie nádherné, personál milý, majú aj obchodík. Ale to jedlo. To bolo niečo úžasné. A nádherné. Ale hlavne chutné.

No vykašlali sme sa na nejakú ďalšiu turistiku, zašili sa v ich relax zóne, kde nikoho nebolo, takže breastfeeding-friendly, Adamko predsa neostane hladný a na materskej oceňujem aj takéto drobnosti. Húpali sa v sieti, pili bezinkovú limonádu a bolo nám fajn. Až moc fajn.

Nabudúce tam pôjdeme rovno bývať, aspoň na víkend. Ale keďže sa mi páči ich Levandulový apartmán aj Rajský pokoj, tak na dva víkendy. cafefara.cz

Mohlo by sa Vám páčiť

3 komentáre

 • Odpovedať Jana 6.8.2017 na 22:27

  Kafé Fara je moc příjemné místo. Byla jsem tam několikrát a letos si to musím znovu zopakovat. Na Pálavu to nemám daleko, mám to tam moc ráda a pokud vyrazím brzy, tak si v Klentnici stihnu dát i něco dobrého 🙂
  Malý už je velký 🙂 Líbí se mi ten vtipný obleček – budoucí železný muž 😀

  • Odpovedať Orvokki 8.8.2017 na 07:12

   Ja som rada, že sme to miesto objavili. Vôbec by nás nenapadlo, že v malej dedinke bude niečo tak výnimočné.
   Sesternica robí profesionálne triatlon, tak mu priniesla z Anglicka. Brat ten je pre zmenu na Sparatan Race (aj keď 1/2 Ironmana si už tiež dal párkrát), takže Adamko má aj spartanské bodyčko. Keď bude mať štyri roky, chceme s ním skúsiť Spartan Kids. 😀

 • Odpovedať Na materskej | týždeň dvadsiatyprvý | Orvokki's blog 21.9.2017 na 18:32

  […] Objavili sme raj na Pálave. […]

 • Zanechať odkaz

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.