Cestujem Výlety

Panská javorina

27.7.2017

Chata po Bezovcom (615 m n.m.) -> vrch Bezovec (743 m n.m.) -> Panská Javorina (943 m n.m) a naspäť.

Hore-dolu kopcami po hrebeňovke, dobrých 25 km, Apple Watch tvrdia 34 624 krokov, výškové prevýšenie väčšie, ako moje kolená zvládajú.

Síce som na seba hrdá, že som to nakoniec dala, aj keď som sa chcela niekoľkokrát otočiť, ale teraz už viem, že od takýchto dlhých túr si dám ešte nejakú dobu pokoj. Kopce mi dávajú zabrať aj bez Adamka v šátku. Ale mali sme úžasné počasie, na turistiku ideálne. Mali sme rozprávkovú viditeľnosť. K tomu vôňa prírody, šum listov vo vetre, zvuky lesa, vŕzganie stromov. A kojenie na lúke s výhľadom na okolité kopce je krásne.

Jedenkrát sme sa sekli. Hneď na začiatku. Tri ženy sa zakecali, ako inak, takže namiesto sledovania značiek sme šli stále akosi rovno. Neodradil nás ani kopec. Teda… mňa áno, ale ja som sa starala o dieťa v šátku, nie o cestu. A tak sme vyšli až na vrchol a zistili, že ďalej cesta nevedie a musíme sa vrátiť. Tak nevadí, prešli sme sa.

Čo nesmelo v batohu chýbať?

Deka, veľa vody, dostatok jedla, všetko potrebné na minimálne päť prebalení, náhradné oblečenie pre mňa a Adamka.

Aké to je turistikovať po hrebeňovke Považského Inovca so 6,5 kilovým bábätkom v šátku a batohom na chrbte, tri mesiace po pôrode? Nebudem vám klamať, je to náročné. Fakt som to chcela nejedenkrát otočiť. Boleli ma nohy, neskôr aj chrbát a ramená. Topánky ma tlačili, pretože v tehotenstve sa mi trošku zväčšila noha a tie skvelé Mammut topánky, čo som si minulý rok kupovala, môžem poslať ďalej, pretože noha sa mi už do pôvodného stavu nevráti.

Ale stálo za to. Som rada, že som sa prekonala, aj keď nemám potrebu si to zopakovať. Som rada, že som sa prešla a strávila čas s mamou a sesternicou. Som rada, že som vyšla nie len na kopec Panská Javorina, ale aj na rozhliadnu, ktorá je na ňom. Som rada, že nám vyšlo počasie, že Adamko vydržal v šátku tak dlho, aj keď ku koncu už sa mu nepáčilo a niesla som ho na rukách.

Teraz si dám na nejakú dobu od podobných turistických prechádzok pauzu. Po rovine zvládnem veľa kilometrov, ale kopce, to je už iný level. Budúce leto si to užijeme viac ako dosť, s Adamkovými prvými nesmelými krôčikmi.

Mohlo by sa Vám páčiť

3 komentáre

 • Odpovedať Susinnon 28.7.2017 na 01:27

  Aké nádherné oblecko ma Adamko! Odkiaľ, ak sa smiem opýtať? Inak ste super ? žeriem vás ?

  • Odpovedať Orvokki 28.7.2017 na 08:16

   Ďakujemeee. ?
   Nohavice a čiapočka sú od BeBirdie, krátke svetlé bodyčko je z merino, úžasné do šátku, najmä v lete, to je od duomamas a dlhé body s oranžovými puntíkmi je z fínskeho baby boxu (písala som o ňom v článku Fínsky baby box). Odhadujem ale, že u nás sa nedá kúpiť. Aktuálne sa perie, tak názov firmy/značku pošlem dodatočne. 🙂

   • Odpovedať Orvokki 28.7.2017 na 10:38

    Odstrihla som visačku, ale možno je to značka pikkuset, to mi ostalo na inom bodyčku. 😀

  Zanechať odkaz

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.