Poznámka

Májový Restaurant Day v Piknik boxe

Víkend plný jedla. V sobotu bol Festival Ochutnej Česko na hrade Veveří, v nedeľu Restaurant Day v Piknik boxe. V sobotu sme prišli na priehradu, mali sme šťastie, desať minút pred odchodom lode a Adamko tak má za sebou prvú plavbu i výlet na hrad. Počasie síce nebolo slnečné, ale pri vode, kde sa to odráža, možno i lepšie. Len keby nebolo tak veterno.

V nedeľu sme si spravili prechádzku Björnsonovho sadu, kde sa pravidelne v Piknik boxe stretnú úžasní ľudia, ktorí dokážu vykúzliť úžasné jedlá. A večer sme ešte na záhradke grilovali. To už bolo počasie priam letné a mala som čo robiť, aby bol Adamko v tieni.

S Adamkom je radosť takéto akcie navštevovať. Naviažem do šátku a on štyri hodiny spí. Úžasne dieťa. Naviac ako si tam tak krásne spinká, podozrivo veľa ľudí sa na nás usmieva. A to ma proste teší.

Baví ma, že s ním bez problémov nachodím 10 000 krokov denne, často i viac. Kilometre nabiehajú a ja sa dostávam do kondície. Asi ma čaká prvé leto, kedy budem postupne opálená a nie rovno spálená. Veľa ľudí sa ma pýta, či nie je ťažký, keď s ním tak dlho chodím v šátku. Ale nosím ho už pár týždňov, on priberá postupne a tým si ja postupne zvykám na vyššiu záťaž. Naviac dobre zaviazaný šátok spraví veľa. Takže nie, nie je náročné. Naopak, je to pohodlnejšie ako s kočíkom.

3 thoughts on “Májový Restaurant Day v Piknik boxe

 1. B. says:

  Co se týče toho šátkování, mě by spíš zajímalo, jestli nějak chráníš Adámkovi obličej před sluncem a jak celkově zvládate větší vedra, když jste navzájem o sebe zpocení, atp. Nosíš sebou třeba náhradní bodýčko?
  A kdy budou zápisky z dalších týdnů na mateřské? 😉

  • Keď je v šátku, chodím čo najviac v tieni, keď niekde stojíme, buď ideme do tieňa alebo stojím tak, aby naňho nesvietilo. Ak to možné nie je, jednu alebo druhú časť šátku natiahnem tak, aby mu zakrývala tváričku (viažem kríž s kapsou vovnútri). Adamko sa dosť často sám akoby schová do šátku a vidno mu len vlásky. Chcem mu kúpiť klobúčik, ale neviem, nakoľko mu vydrží na hlave.

   No a používam občas i opalovák. Toto sa vo mne ešte trošku bije, na jednej strane je ešte moc malý na to, na druhej strane, radšej ho trochu natriem, než aby mal spálenú tváričku. Natieram ho s Hipp Baby, SPF 30, je minerálny, bez parabénov a využitia nanotechnologie, tak snáď mu to nijak neublíži.
   Ale to len vtedy, keď je naozaj slnečno, bez oblakov a viem, že v tieni budeme máličko a schovanie do šátku úplne nezaberie. Občas mu dám ľahkú bambusovú čiapočku, ale darí sa mu ju celkom často dať dole aj keď spí. 😀

   Náhradné body nosím, ale keďže v šátku spí aj 3-4 hodiny a to sa stihneme vrátiť, tak väčšinou ho neprezliekam, až doma. Na sebe mávam tričko alebo aspoň plienku tak, aby sa mu líčko neopieralo o moju hruď. Lebo raz z toho mal dosť veľké potničky.

   A zápisky budú pravdepodobne zajtra a cez víkend. Mám čo doháňať, je to v konceptoch, len teraz ako bolo pekné počasie, chodili sme častejšie a dlhšie von, tak nebol čas dokončiť články. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *