Cestujem USA

Living Planet Aquarium v Salt Lake City

22.6.2018

V Salt Lake City sme nemali vôbec v pláne zastavovať. Mali sme cez mesto len prejsť a pokračovať ďalej do Wyomingu. Nakoniec sme plány zmenili, prenocovali ešte pred SLC (na FB som o tom písala tu) a na druhý deň sme sa v meste zastavili.

Manžel chcel ísť do turistického obchodu REI a chceli sme zájsť na nejaké children-friendly miesto. A tam sme zvolili akvárium.

Zvonku nie veľká budova, takže sme nemali veľké očakávania. No ukázalo sa, že i na malom priestore dokážu vytvoriť veľké veci.

Akvárium je nádherné, dokonca i manžel bol nadšený a to on nie je veľký fanúšik podobných miest. A Adamko? Ten pobehoval od skla ku sklu a pozeral rybičky, ukazoval nám ich a jeho najčastejšie “slová” pripomínali “wooow” a “jeeej”. On sa dokáže nadchnúť pre všetko nové, ale toto bolo mnohonásobne väčšia radosť, než uňho poznáme.

Veľmi sa mi páčilo, že väčšina akvárií mala sklo až takmer k zemi. Prípadne bolo pri ňom vyvýšené miesto. Takže i malé deti ako Adamko dobre videli a moju pomoc, aby som ho zdvihla vyššie, potreboval len málokedy. Akurát na raje a hviezdice v bazénoch nedočiahol, tak si ich nemohol pohladkať.

Celý priestor je rozdelený na viacero oblastí, ktoré sú tematický zariadené. Oceán, Ázia, Antarktída, Utah a Južná Amerika.. Prechádza sa medzi nimi plynulo. Okrem rybičiek nechýbajú vtáčiky, žaby, hmyz, hady a ďalšie zvieratá. Skrátka je to tam pestré, plné zaujímavých informácií a lákavé pre deti aj dospelých.

V reštaurácií majú celkom fajn výber jedál, pre deti nie iba smažák s hranolkami a kečupom. Po priestore sú viaceré atrakcie, Adamka najviac bavilo vyliezať na veľké žaby. Bavila ho aj napodobenina ponorky, pretože tam bol joystick. Naopak vratký ľanový most ho vôbec nelákal, pritom ten by som s ním rada prešla.

Ako všade inde, nechýbal prebaľovací pult, možnosť požičať si kočík, detské sedačky v reštaurácií, fontánky s pitnou vodou a bezbariérový prístup. Amerika je pre mňa prekvapivo priateľská k deťom.

Myslím, že sme tam strávili vyše dvoch hodín. Užili sme si skvelý čas, ja i manžel sme boli nadšení, Adamko si našiel to svoje, vybláznil sa a v aute zaspal okamžite, ešte skôr, než sme opustili parkovisko.

Ešte máme po ceste v pláne jedno akvárium, to v Seattle, tak sa tam teším o to viac.

Mohlo by sa Vám páčiť

2 komentáre

  • Odpovedať Seattle s batoľatom – Orvokki's blog 16.7.2018 na 22:20

    […] krajšie a v niečom horšie, než Living Planet Aquarium v Salt Lake City, o ktorom som písala tu. Hneď na úvod ale každého dostane obrovské akvárium s názvom Window on Washington Waters. […]

  • Odpovedať Predĺžený víkend na Malte – Orvokki's blog 25.11.2018 na 06:49

    […] sme začali v Malta National Aquarium. Akváriá sme si obľúbili na dovolenke v USA (články Living Planet Aquarium v Salt Lake City a Seattle s batoľatom), na upršaný čas ideálne miesto s dieťaťom. Akvárium na Malte sme […]

  • Zanechať odkaz

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.