Cestujem Výlety

Lednicko-valtický areál

1.8.2017

Mali sme výborný obed U tlustých, prešli sme si záhrady, na konskom povoze sa odviezli k Janohradu, tam posedeli pri riečke, loďou sme sa plavili k minaretu, videli sme niekoľko voláviek, vyšli sme 302 schodov na 60 m vysoký minaret a prešli sa pešo späť k zámku.

V pondelok tam nebolo veľa ľudí, o to lepšie pre nás.

Výletovanie s 3,5 mesačným bábätkom sa ukazuje ako mimoriadne jednoduché, stačí naviazať do šátku, buď spinká, alebo sleduje, už pekne drží hlavičku, tak býva vystrčený von ako surikata, sleduje všetko naokolo. Do batohu prihadzujeme deku, aby sa dalo odpočívať na lúkach, jedlo má pripravené okamžite, odľahlé miesto na kojenie sa vždy nájde. Netreba ho ešte strážiť, nikam neutečie, nestratí sa. Po celom dni v prírode je večer príjemne unavený, zaspáva rýchlo a ani sa v noci nebudí.

Škoda, že materskú dovolenku nedostávajú na leto aj otcovia, to by sme boli preč celé dva mesiace. Takto sme sa vybrali aspoň na minidovolenku na Pálavu. A ja som konečne navštívila ten slávny Lednicko-valtický areál. Fakt je tam krásne a na celý deň s bábätkom ideálne.

Mohlo by sa Vám páčiť

3 komentáre

 • Odpovedať Sabina 2.8.2017 na 09:32

  Jižní Morava je celkově moc krásná oblast. V Lednicko-Valtickem areálu jsem nejednou byla, návštěva tohoto místa opravdu stojí za to. Moc moc hezke fotky 🙂

  • Odpovedať Orvokki 2.8.2017 na 15:21

   Ďakujem. Krásna oblasť sa fotí sama. 🙂 Zvažujeme, že by sme sa na Pálavu ešte pozreli do konca leta, z Brna to nemáme ďaleko a zaujímavých oblastí je tam viacero. 🙂

 • Odpovedať Na materskej | týždeň dvadsiatyprvý | Orvokki's blog 6.8.2017 na 20:51

  […] Celý deň v Lednicko-valtickom areáli. Článok tu. […]

 • Zanechať odkaz

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.