Poznámka

Lednicko-valtický areál

Mali sme výborný obed U tlustých, prešli sme si záhrady, na konskom povoze sa odviezli k Janohradu, tam posedeli pri riečke, loďou sme sa plavili k minaretu, videli sme niekoľko voláviek, vyšli sme 302 schodov na 60 m vysoký minaret a prešli sa pešo späť k zámku.

V pondelok tam nebolo veľa ľudí, o to lepšie pre nás.

Výletovanie s 3,5 mesačným bábätkom sa ukazuje ako mimoriadne jednoduché, stačí naviazať do šátku, buď spinká, alebo sleduje, už pekne drží hlavičku, tak býva vystrčený von ako surikata, sleduje všetko naokolo. Do batohu prihadzujeme deku, aby sa dalo odpočívať na lúkach, jedlo má pripravené okamžite, odľahlé miesto na kojenie sa vždy nájde. Netreba ho ešte strážiť, nikam neutečie, nestratí sa. Po celom dni v prírode je večer príjemne unavený, zaspáva rýchlo a ani sa v noci nebudí.

Škoda, že materskú dovolenku nedostávajú na leto aj otcovia, to by sme boli preč celé dva mesiace. Takto sme sa vybrali aspoň na minidovolenku na Pálavu. A ja som konečne navštívila ten slávny Lednicko-valtický areál. Fakt je tam krásne a na celý deň s bábätkom ideálne.

3 thoughts on “Lednicko-valtický areál

  1. Jižní Morava je celkově moc krásná oblast. V Lednicko-Valtickem areálu jsem nejednou byla, návštěva tohoto místa opravdu stojí za to. Moc moc hezke fotky 🙂

    • Ďakujem. Krásna oblasť sa fotí sama. 🙂 Zvažujeme, že by sme sa na Pálavu ešte pozreli do konca leta, z Brna to nemáme ďaleko a zaujímavých oblastí je tam viacero. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *