Juh Európy

South Trip VI

13.6.2011

Chýba mi môj pravidelný minimálne osem hodinový spánok. Dnes budíček o šiestej. V priebehu hodiny sme odišli z hotela z Cannes. Ani nie o hodinu sme už vchádzali do Monaca, druhého najmenšieho štátu sveta. V Monte Carlo sme zaparkovali neďaleko ohruhu F1. Tam nie je problém zaparkovať. Parkoviská sú všade a ak sú všetky ako to na ktorom sme boli mi, tak prvá hodina je zadarmo a potom idú ceny od 2,40€.

Monte Carlo a Azúrové pobrežie je nádherné. V prístave jachty, slnkom zaliaté more, z druhej strany kopce a všade tam sa rozkladalo mesto. Benzín ide od 1,6€/liter. Mapa mesta bola zadarmo v stojane pri východe z parkoviska.

Pokračujeme po pobreží do Talianska kde stretávame čechov. Z Talianska opäť prechádzame do Francúzska cez tunel pod Mont Blanc. Platí sa zaň okolo 36€ a má dĺžku 11 611 metrov. Je potrebné dodržiavať rozostupy 150 metrov. Koniec koncov, skôr vás doň aj tak nepustia.

Naša cesta pokračuje do Genevy popri fontáne Jet d’Eau a potom cez celé Švajčiarsko do Lichtenštajnska. Do šiesteho najmenšieho štátu sveta vchádzame až po zotmení. V McDonald’s mali Magnum edíciu McFlurry. Zámok v hlavnom meste je vysvietený, tak sa prejdeme malým centrom a pokračujeme do Rakúska, Nemecka a späť do Rakúska. Sobota preskočila na nedeľu, krátko po polnocí nám ostáva 666 kilometrov. Za Salzburgom si dávame trojhodinový spánok v aute a o necelých 5 hodín po zobudení vybalujeme doma veci.

Za týždeň mám za sebou takmer 6000 km a 11 štátov (Španielsko, Portugalsko, Gibraltar – kolónia Spojeného kráľovstva, Andorra, Francúzsko, Monako, Taliansko, Švajčiarsko, Lichtenštajnsko, Rakúsko a Nemecko).

V priebehu dňa uploadnem na gPicasa fotky zachytené z auta.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.