Juh Európy

South Trip V

10.6.2011

Budíček 5:30 ale nikto nebol schopný a ochotný opustiť posteľ. Takže o šiestej. Vyrazili sme zatiaľ z pomerne neprebudenej Barcelony a šli do hôr.

Medzi kopcami na hraniciach Španielska s Francúzskom leží maličké kniežactvo. Nie je členom EU, ale platí sa tam eurom. Má lacný benzín a McDonald otvorený od dvanástej. Na jednej strane štátu sú obchodné centrá, na druhej lyžiarské strediská a krásne hotely. Medzitým pár miest. Do Andorry sa chcem vrátiť.

Ďalšia zástavka bola až o 308 kilometrov ďalej vo Francúzsku. Montpellier. Bol čas obeda takže sme tam zastavili kvôli jedlu. V obchodnom centre Le Polygon sme navštívili čínsku reštauráciu, pár obchodov a vedľa námestie.

Mimochodom, stále platíme mýto. Brat si všetko značí, takže nakoniec ten prehľad predsa len spravím. Ale inak už sme zaň dali vyše 200€.

Teraz sme v Cannes. Prišli sme s dvojhodinovým oneskorením oproti pôvodnému plánu. Mesto je nádherné. Lenže ja som príliš unavená aby som si to vychutnala. Ale raz sem pôjdem na dlhšiu dovolenku. Prechádzať sa po pláži a mestom.

Počasie sa nám dnes vystriedalo od silne upršaného s búrkou cez zamračené, hmlisté a chladivé až po slnečné. Pred Cannes som dočítala knihu Před úsvitem.

Zajtra Monaco, Geneva, Lichtenštajnsko. Brat má potom v pláne pospať si pár hodín pri Innsbrucku a odtiaľ je to domov už len 6 hodín. Hádam prídeme v nedeľu ešte pred obedom.

 

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.