Juh Európy

South Trip IV

10.6.2011

Keďže Barcelona nie je od Gandie moc ďaleko, dnes (štvrtok 9.) sme si pospali dlhšie. Prvá zástavka bola Valencia kde sme sa moc nezdržali. Prešli sme sa po časti Valencia Street Circuit a nachvíľu išli do Parque Natural de la Albufera de Valencia‎.

Cesta do Barcelony bola pomerne nudná. Naľavo v diaľke kopce, napravo občas more. Na benzínke 200 kilometrov pred mestom nás pokladníčka správne identifikovala, že sme zo Slovenska. Jej priateľ je tiež (Zvolena ak si správne spomínam).

Dočítala som prvý diel Střet králů, prečítala celú knihu Intimita vlkov od J. Heribana a začala čítať islandskú detektívku Před úsvitem od V. A. Ingólfsson.

V Barcelne sme mali rezervovaný hotel na Avinguda Diagonal. Mali sme však poznačené zlé číslo domu takže sme ho chvíľu hľadali. Nakoniec ani nebol ďaleko od nášho parkovacieho miesta.

Bol tam internet, takže povinné spojenie so svetom a vyrazili sme do mesta.

Barcelona je veľká a nám prišlo celkom rozumné využiť autobus, lenže mali sme len pár hodín, takže všetky tri linky by sme nestihli a pri cene 23€/osoba/deň sa to už neoplatilo. Ostávali nám však naše nohy.

Približne 12 kilometrovú prechádzku s mapou v ruke sme začali smerom k Sagrada Familia. Odtiaľ sme cez Mercadona pokračovali do parku kde je aj ZOO. Po prístave sme sa dostali k Maremagnum a odtiaľ smerom k hostelu.

La Rambia je taká typická turistická ulica. Všade reštaurácie, bary, obchody so suvenírmi, pouličný umelci a predajcovia. My sme si akurát cukríky kúpily.

Po Avinguda Diagonal sa konal pochod. Ak som správne preložila a pochopila španielské články na internete, tak to bol pochod spadajúci pod španielskú revolúciu reagujúci na udalosti Vo Valencii z predošlého dňa. Fotky som pridala na gPicasa spolu s fotkami z Valencie a jeden a pol minútové video som nahrala na youtube. Na Plaça de Catalunya je Acampada Barcelona, kde malo niekoľko ľudí príhovor. Ale keďže katalánsky neviem, nezdržali sme sa tam.

Apple Store sme nenavštívili, napadlo nás to až keď sme už boli od neho dosť ďaleko a vraciať späť sa nikomu nechcelo. Ale inak Barcelona je krásne mesto, dokonca mi tam neprekážal ani nával turistov. Malo to takú zaujímavú atmosféru.

V spoločenskej miestnosti išiel internet lepšie ako na izbe takže sm na necelé tri hodiny zakempila tam. A okolo polnoci išla definitívne spať, zajtra nás čaká budíček na 5:30 a smer Andorra a Cannes.

Ešte som si spomenula, keď sme boli v Andalúzií, bolo tam veľa bocianov. Na niektorých úsekoch obsadili každý stĺp.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.