Juh Európy

South Trip II

7.6.2011

Budíček na siedmu z čoho musel mať mladík ohromnú radosť. Raňajky boli od ôsmej. Úžasné na týchto hosteloch je tá národnosť čo tam stretnete. Inak na raňajky bol výber rôzneho pečia, džemov, nápojov, cereálií a tak. A podarilo sa nám pripojiť na internet.

Ešte čakanie na deviatu odkedy je otvorený obchod kde mali Nike s viac ako 50% akciou čo Janko musel vidieť. No ale keďže štyri dni dozadu stratil iPhone 4 tak som bola ochotná tam byť o hodinu dlhšie. Nakoniec si jedny aj kúpil. Akurát že neboli v akcii.

Keďže benzín je v Portugalsku drahší, tankovali sme až za hranicami. Teplo prekračuje únosnú mieru. Chvíľami sme šli popri mori. Niektoré úseky sú v Španielsku i Portuglasku spoplatnené (ak si spomeniem spravím prehľad keď budem doma).

Dvoj-trojprúdové cesty i diaľnice boli väčšinou prázdné len pri mestách trochu zhustla doprava. Prvú väčšiu zástavku sme mali v Sevilla. Moc pekné mesto. Zaparkovali sme v centre a zadarmo, tak sme sa šli trochu prejsť.

V Plaza del Toro mali nádherné vejáre, ale jeden za 16€. To mi prišlo moc. Nakoniec som o pár ulíc ďalej našla dva krásne za 5€. Síce na nich nebolo napísané Sevilla a Plaza del Toro ale tie vzory sú koniec koncov krajšie.

Všade rástli pomarančovníky a na nich takmer dozreté pomaranče. Kôstkové a trošku kyselé.

Pôvodne bol v pláne aj Cadiz ale nakoniec sme ho vynechali a zamierili do Algeciras kde bývame v penzióne Versalles. Je tu internet a vraj máme aj raňajky. Recepčný nevie anglicky. Izby sú malé, ale máme vlastnú kúpeľku a istotu že nám sem nepríde v noci niekto ďalší, lebo sme na trojposteľovej izbe 🙂

Zajtra Gibraltar a po ňom Gandia kde sú na erasmus spolužiačky z bánskej.

Na gPicasa pribudli štyri fotoalbumy s fotkami z Leonu, Lisabonu, Sevilly a posledné zábery Asturiasu.

 

Mohlo by sa Vám páčiť

1 komentár

  • Odpovedať v 7.6.2011 na 20:51

    supeeer, tak ty už si na cestách? budem sledovať:-)

  • Zanechať odkaz

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.