Anglicko&Írsko Cestujem

Írsky (whiskey) trip | 2. deň

26.9.2018

Hromadne sme sa zhodli, že dnes pálenice vynecháme. V okolí už žiadna nie je (okrem Dublinu, kde budeme zajtra) a ísť na sever k nejakej neznámej nás po včerajších skúsenostiach nelákalo.

Tak sme zamierili k Newgrange, čo je mohyla v oblasti Brú na Bóinne, údajne staršia ako Mykény, Stonehenge či pyramídy. Problém je, že si tam nemôžete ísť len tak. Pani pri vstupe nás informovala, že sa musíme vrátiť 20 minút do jedného mestečka, tam nastúpiť na autobus, kúpiť si lístky a prísť s ich sprievodcom. A to sa nám rozhodne nechcelo, takže sme išli ďalej.

Na Trim Castle, ktorý je celkom maličký, takže sme to tam dookola celé prešli, aj na Yellow Steeple, bývalú zvonicu zo 14. storočia, ktorá bola zničená v roku 1649. Niečo drobné sme zjedli a vyrazili sme ďalej. Adam už bol veľmi unavený, ale zaspať sa mu nedarilo. Ani v aute ani na mne v nosiči. Zabral až o pol jednej, čo je naňho v poslednej dobe veľmi neskoro.

Cestu do mestečka Laytown sme čo najviac natiahli, nech sa aspoň trochu vyspinká. Zvládol hodinu, akurát na neskorší obed, ktorý sme dali v skvelom podniku The Lime Kiln Gastropub. Najedení sme boli už z polievky. Fakt nám bolo ľúto tam nechať nedojedené jedlo, lenže my sme nikto nevládali.

Po neskutočne sýtom obede sme sa išli prejsť na pláž. Bol odliv, pláž posiata mušľami a more ďaleko. Ale krásne tam je. Bezdetná časť odišla do kaviarne, my s Adamkom na parádne veľké detské ihrisko. Na pártisícovú dedinu je to vážne luxus a naviac s atrakciami, ktoré u nás vôbec nepoznám. Adam sa tam hral veľmi dlho, to už prišli aj kaviarenský povaľači. Ale musím priznať, že som si to užila aj ja, mám rada ihriská, ktoré unesú aj dospelých. A mám rada ihriská, kde sú maminky cudzinky, takže nemáme spoločný jazyk. V tomto som asociál a moc sa mi nechce nadväzovať ihriskové kontakty.

Počasie sa ale vylepšuje, dnes už ani nepršalo. Ja s Adamkom sme stále prechladnutí, no jemu je to jedno, v noci spí dobre a ja to so Strepsils zvládam tiež. Večer sme si pozreli Hunger Games, pili kamilkový čaj a stále boli najedení z obeda.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.