Cestujem Výlety

Győr, Maďarsko

30.12.2011

Na Győre sú skvelé tri veci. Xantus János Állatkert, Rába Quelle Gyógy-, Termál- és Élményfürdő a Hotel Rába City Center.

Xantus János Állatkert

Neviem prečo, ale keď idem do nejakého mesta a je tam ZOO, chcem ju vidieť. ZOO v Győre je malá. Slečna za pokladňou nevedela anglicky, takže nám predala aj rodinný lístok (dvaja >20 ročný sa už asi sotva považujú za deti). ZOO prejdete za hodinu. V lete možno za dlhšie. Pár fotiek som dala do predchádzajúceho príspevku.

Mne sa tá ZOO páčila. Ťavy na snehu sú čarovné.

www.zoogyor.com

Rába Quelle Gyógy-, Termál- és Élményfürdő

Choďte tam po šiestej večer. Lístok je lacnejší a je tam menej ľudí. I v zime sú otvorené vonkajšie bazény, teplota je aj v nich 36°C a vstup je z vnútorných bazénov. Ak si priplatíte, môžete ísť aj do saunových záhrad – 5 fínskych sáun (rôznych teplôt), jakuzzi, infrasauna, aroma sauna a určite ešte niečo viac.

Všade sú lehátka, bazénov je niekoľko, nechýbajú tobogány, výryvky, vodopády, to všetko sa strieda v rôznych intervaloch. Liečebný bazén má o dva stupne viacej a je tam tma. Ak vás chytí smäd, ani nemusíte vyliezť z bazéna. Alebo aj môžete, ten čašník to má tak dookola, že vás obslúži pri bazéne aj v bazéne.

Nestraťte náramok, inak sa nedostanete do skrinky a budete ho musieť zaplatiť. A nezabudnite si hneď za pokladňou zistiť číslo skrinky, ktorá náleží vášmu náramku.  Voda v bazénoch nie je chlórovaná. 23. decembra sa to zdalo ako jediné miesto, kde nevládne predvianočný zhon.

www.rabaquelle.hu

Hotel Rába City Center

Hotel Rába patrí do siete Danubius. Má síce len tri hviezdičky, ale je nádherný. Obrovská izba. Resp. najprv predizba s gaučom, kresielkom, TV, skriňou… a odtiaľ je až izba. S ďalšou TV, písacím stolom a tak. S dvoma kúpeľkami. Raňajky sú v podobe švédskych stolov. Veľký výber, ale chuťovo nečakajte žiaden zázrak. Z toho som bola trochu sklamaná.

V hotely je belgická piváreň, fitness, sauna a solárium. Ale čo je na ňom najlepšie, je skutočnosť, že je v priamo v centre. Na vianočné trhy vidieť z okna. Podobne ako minuloročné v Budapešti, aj tieto sa mi páčili. Množstvo stánkov v rôznych uličkách a na námestí, všade rozvoniavali sladkosti, punč a mäso, výborné obrovské praclíky a veľa blbostí, ktoré vlastne ani nepotrebujete, ale v tých stánkoch to vyzerá super.

www.danubiushotels.com

. . .

. . .

. . .

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.