Cestujem USA

Grand Teton – mladší brat Yellowstonu

27.6.2018

O Grand Tetone len krátko. I keď vlastne by si zaslúžil veľa. Pretože nás maximálne uchvátil a ak by sa hlasovalo medzi Grand Tetonom a Yellowstone, ktorý je hneď vedľa a majú spoločnú hranicu, vyhral by Grand Teton. Niečo som písala i na FB, príspevok si môžete pripomenúť tu.

Grand Teton má kopce. Najvyšší, s rovnakým názvom, je vysoký 4 199 m n. m., ale všade naokolo sú ďalšie. Pod nimi jazerá a obrovské lúky. Prostredie ako na mieru pre nás.

V parku sme prvýkrát videli medveďa. Vlastne medvedicu, s dvoma malými medvedíkmi. A potom desiatky ďalších zvierat, lebo tak to tu chodí. Aj keď je prostredie obrovské, takže by sa mali kde schovať, na zvieratá narážame každú chvíľu, od malých rýchlych chipmunkov až po zvedavé srnky.

V turistickom centre sme si nechali poradiť, ako čo najlepšie poznať park za pár hodín, ktoré sme mali k dispozícií. Chválili krásne jazero Jenny Lake, kde premáva loď. Z druhého brehu vedie potom krátka prevažne lesná cesta k Hidden Falls. Vodopády majú názov vážne oprávnený a síce ich zo správneho miesta dobre vidieť, dovtedy sa schovávajú.

Adam pobyt na lodi zvládol ukážkovo, špliechajúca voda a vietor vo vlasoch bolo niečo nové, naviac mohol sedieť na kraji a pozorovať okolie.

Zastavili sme aj na vrchole Signal Mountain (2350 m n. m.) odkiaľ je výhľad do celého parku. Bola tam jedna pani so psom a Adamko na každého psa hovorí „havo“. Čo nás ale prekvapilo, že pani rozumela, vedela, že sme Európania a dokonca má doma ceduľku „Pozor pes“.

Zvyšok parku sme prešli autom, vrátili sa druhou stranou, občas zastavili, kde sa nám páčilo. Sem by sme sa kľudne vrátili a poriadne park pochodili, pretože turistických i náročnejších trás má niekoľko.

Mohlo by sa Vám páčiť

2 komentáre

  • Odpovedať Upršaný Yellowstone – Orvokki's blog 28.6.2018 na 07:59

    […] Pred pár rokmi bol môj brat na roadtripe po USA a v Yellowstone strávil 4 dni. Pomaly na každom kroku stretával zvieratá a jeho zápisky na blogu Flákač sú skrátka skvelé. Na ďalšie odporúčania sme skrátili pobyt v Yosemite aby sme na Yellowstone mali tri dni. No dobre, že sme ten prvý deň išli nakoniec do Grand Tetonu (článok tu). […]

  • Odpovedať Rozcestník článkov o USA – Orvokki's blog 12.8.2018 na 09:14

    […] Grand Teton – mladší brat Yellowstonu […]

  • Zanechať odkaz

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.