Cestujem USA

Grand Canyon South Rim

21.6.2018

O našej ceste do Grand Canyonu, ako sme nečakane narazili na Route 66 a prečo sme sa vrátili na motel až o pol jednej v noci, som písala už na FB v tomto príspevku. Takže teraz to bude len veľmi krátko s pár novými fotkami.

Grand Canyon sme navštívili v južnej oblasti nazývanej South Rim. Zaparkovali sme v GC Visitor Center odkiaľ sme prešli na Mather Point (ani nie 5 minút), kde začína vyhliadka na kaňon. Popri kaňone vedie Rim Trail na Yavapai Point, kde je aj geologické múzeum. Je to asi kilometer dlhá trasa, určite odporúčam, nezaberie veľa, no uvidíte viac krásy Grand Canyonu, dá sa ísť úplne na kraj, nie je to vôbec ohradené, odvážlivci si zájdu pre super fotky na výčnelky.

Podľa toho, koľko máte času, sa dá plánovať ďalej, v turistickom centre i v mapách, ktoré dostanete pri vstupe, je niekoľko návrhov na trasy, podľa času i náročnosti. Medzi vyhliadkami jazdí zadarmo aj shuttle bus. Dá sa zísť tiež dolu do kaňonu, ale to už si vyžaduje prípravu a vybavenie.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.