Cestujem Výlety

Dolní oblast Vítkovice

1.4.2012

20. marca 2012 sa pre verejnosť otvorila Dolní oblast Vítkovice. Jedna z mojich mnohých štátnicových otázok sa týka aj významných technických kultúrnych pamiatok v ČR, tým pádom aj Vítkovic, preto som s návštevou nečakala až do leta. Bohužiaľ počasie nebolo zrovna najvhodnejšie, najmä na veži vo výške 60,75 metrov nám bola zima. Ale pršať začalo až keď sme skončili (a snežiť až na druhý deň).

Veľký ohruh zahŕňa zoznámenie sa s históriou oblasti a procesom spracovania železa. Na vysokú pec do miesta sadzobne vás vyvezie skipový výťah. Vyššie musíte po schodoch. Dole opäť po schodoch až do vnútra pece, kde bola kedysi teplota okolo 2000 °C.

Prehliadky majú okrem pondelka každý deň o 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00, ale keď vás bude veľa o polhodinu pôjde ďalšia skupina. V jednej môže byť 20-22 ľudí. Fotenie je povolené bez príplatku. Počas celej 90-120 minútovej prehliadky musíte mať prilbu.

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

. . .

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.