Benelux trip

Bruggy

21.6.2013

P1380628 P1380630

Môj brat videl kedysi film V Bruggách, a preto naša ďalšia cesta viedla do severozápadného belgického mestečka zapísaného do Zoznamu svetového dedičstva Unesco. Ponechalo si svoj historický ráz a je popretkávané viacerými kanálmi, vďaka čomu patrí k ďalším mestám, ktoré sa označujú ako Benátky severu. Čo je na jednej strane príjemné, ak sa takými mestami radi prechádzate, na druhej strane nie ste jediný komu to učarovalo, takže ulicami sa budete predierať s ďalšími stovkami turistov. Ale vážne, odkiaľ sa všetci zobrali? Jediná vada na kráse.

Na vrátnici hotelu nám recepčná dala mapu a odporučila trasu a zaujímavé miesta. Nákupnou ulicou na niekoľko námestí a trhov, zakončená pivovarom. Ešte viac ako turistov je v Bruggách waflí a najmä čokolády. To je raj pre čokoholikov. Pralinky na pralinkách, jedna čokoládovňa vedľa druhej, sladkosti pozerajúce z každého druhého výkladu bez ohľadu na to, na ktorej ulici ste. Očarujúce.

P1380638 P1380649

Nepríjemnou stránkou prechádzaním sa mestom bol hlad. Je tam síce množstvo podnikov, ale buď boli zatvorené, alebo preplnené, ceny pomerne nadnesené a tých pár čo nás zaujalo nebralo kreditné karty. Nakoniec sme ale našli relatívne nenápadnú reštauráciu Table Folle. Kupodivu ani nebola predražená a jedlo nielen dobre vyzeralo, ale i chutilo. Čo viac si priať v takej chvíli.

Brat ako milovník piva si nemohol nechať ujsť návštevu miestneho pivovaru De Halve Maan, tak sme išli s ním. Chytili sme posledný vstup, takže sme mali celkom šťastie. Výklad bol našťastie aj v angličtine. Milá sprievodkyňa nás previedla priestormi múzea a porozprávala o histórii pivovaru, zakladateľoch a samozrejme procese výroby piva. V rámci múzea je aj vyhliadka z veže pivovaru, odkiaľ je krásne vidieť na celé mesto. Spojte to s krásnym počasím a ani sa vám nechce ísť dole.

P1380667 P1380702

Takmer hodinová prehliadka je zakončená pohárom piva Brugse zot pre každého návštevníka. Ja som svoju porciu ochotne prenechala rodine, pretože jediné pivo, ktoré mi aspoň trochu chutilo, bolo nejaké tmavé, ktoré sme kedysi na ochutnávku dostali v pražskej reštaurácii Čestr.

Večer sme zakončili symbolicky a v Bruggách sme si pozreli V Bruggách. Skvelý film v skvelom meste počas ktorého sme zjedli niektoré skvelé holandské syry. Len škoda, že hotel nie je moc pekný, obzvlášť keď má štyri hviezdičky. Ale nachádzal sa priamo v centre a ráno sme mali pomerne slušné raňajky, takže sme na cestu do Luxemburska nevyrazili hladný.

P1380703

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.