Blog

Tri 30-dňové výzvy, ktoré stojí za to vyskúšať…

11.3.2014

… najmä ak vás nebaví 30 Day Shred od Jillian Michaels.

Zistila som totiž, že Jillian môže mať aj ten najúžasnejší program na svete, ale po týždni cvičenia toho istého ju nemám rada. A tak, hoci výsledky som pri jej 30 Day Shred na sebe videla už po dvoch týždňoch, nikdy som to celé nedokončila. Pretože ma nebavilo cvičiť každé ráno to isté. A cvičenie by vás predsa malo aj baviť. Takže namiesto ďalšej Jillian som sa s radosťou a nadšením vrhala na výzvy iných cvičiteľov. A všetky som nielen úspešne dokončila, ale občas sa k nim aj vraciam. Pretože tam som mala každý deň niečo iné.

Ak aj vy patríte k tým, čo už majú Jillian plné zuby alebo chcete vyskúšať niečo nové, skúste tieto tri výzvy.

Cassey Ho Blogilates POP Pilates

zdroj: blogilates.com

Cassey Ho – POP Pilates for Beginners Calendar

Cassey z blogilates.com je pekne crazy baba. Ale precvičí celé telo a dostanete takú nálož endorfínov ako po málo čom. Jej každodenné cvičenia trvajú približne polhodinu, zameranie je pilates, ale nie je to žiadna nuda. Naopak, okrem naťahovania a posilňovania nevynecháva ani cardio a dostatok času venuje aj brušným svalom. Pilates pre začiatočníkov nie je úplne vždy tak jednoduchý, ako som od programu pre začiatočníkov očakávala, ale 4 týždňová výzva stojí za vyskúšanie, bez ohľadu na to, či s cvičením ešte len začínate alebo len hľadáte niečo na doplnenie. Niekomu možno nesadne jej štýl a veselá povaha, ja som sa naopak na jej bláznivého ducha vždy tešila.

Okrem POP Pilatesu pre začiatočníkov robí Cassey programy na každý mesiac, takže ak vás bude stále baviť, zaručene máte čo cvičiť každý deň. Kalendár s odkazmi na jednotlivé videá nájdete na blogilates.com.

„Train like a BEAST, Look like a BEAUTY“

Erin Motz - 30-Day Yoga Challenge

zdroj: erinmotz.com

Erin Motz – 30-Day Yoga Challenge

V teenagerskom veku som jógu skúšala, ale prišla mi nudná. Na vysokej som bola párkrát na rôznych lekciách, ale stále som nechápala, čím by mi mohla prospieť. Potom som náhodou narazila na Erin Motz a jej 30 dňovú výzvu a konečne som sa do jógy skutočne zamilovala.

Dnes nechápem, prečo mi trvalo tak dlho pochopiť prínosy pre mňa. Po každom cvičení sa cítim výborne, ale po jóge ešte nejak lepšie. Naviac milujem, keď sa mi podarí cvik, ktorý som ešte pred pár týždňami nevedela ani na polovicu. Je fantastické na sebe pozorovať pokroky v pružnosti vlastného tela.

Prihlásiť sa môžete na doyouyoga.com. Erin má aj 10 Day Ab Challenge a v apríli štartuje projekt My Yoga Pro.

„Bad Yogi“

Neila Rey

zdroj: coregasms.net | Neila Rey & meanrats.com

Neila Rey – 30 Days of HIIT

Vysoko intenzívny intervalový tréning. Je to náročné, najmä keď idete fakt naplno, ale netrvá to zas tak dlho a každá kvapka potu stojí za tú námahu. Skvelý pocit a pevnejšie telo zaručené. Na neilarey.com nájdete viac cvikov aj výziev, takže ani tu nehrozí, že po docvičení nebudete vedieť, čo ďalej.

. . .

No a na záver ešte jedna, nie je úplne cvičebná výzva. Viac ako samotné cvičenie je totiž pri získavaní vytúženej postavy dôležité to, čo jeme. Preto odporúčam skúsiť aj Whole30. O vylúčení určitých druhov potravín z jedálnička sa najviac dozviete priamo na stránke tvorcov whole9life.com a whole30.com. Ak preferujte čítanie v češtine, v januári vyšla skvelá kniha Jídlo na prvním místě alebo sledujte facebook stránku Jídlo na prvním místě.

Whole 30

zdroj: whole30.com

Mohlo by sa Vám páčiť

 • TeeTee 11.3.2014 na 19:05

  Pěkný článek:) Na Cassey Ho a její Blogilates jsem zrovna před měsícem narazila a nemůžu na ni a její cvičení říci jediné špatné slovo. Já začala rovnou s jejím normálním kalendářem a opravdu na sobě vidím změny:) Její povaha je zvláštní, je strašně energická a já si ji skutečně oblíbila, ale když už jsem někdy opravdu vyčerpaná a ona se pořád usmívá jako sluníčko a říká, že ví, že to dokážeme, a že jsme silnější, atd,.., mám neskutečné nutkání po ní – tedy spíš po svém notebooku – něco hodit.

  • Orvokki 11.3.2014 na 19:18

   Vďaka :). Cassey je skvelá, ale tiež som nechápala ako sa po toľkom cvičení dokáže stále usmievať, kým ja už hľadala posledné zbytky síl, aby som workout vôbec dokončila. Vyskúšaj aj jej Plank-a-Thon – http://youtu.be/cN0aR3m_0c0 – to je moje snáď najobľúbenejšie cvičenie, najmä keď sa mi nechce cvičiť dlho, ale mám čas len štvrťhodinku.

 • Moonlight 3.2.2015 na 14:37

  Casey Ho zbožňujem, pri jej cvikoch mám vždy pocit, že sa musím premôcť, aby som to zvládla a nie sú jednoduché, nenudím sa pri nich a ju som si strašne obľúbila, hlavne jej povzbudzovanie a som rada, že som natrafila na niekoho, kto ju tiež pozná 🙂 Tiež som skúšala 30 day shred od Jillian a tiež som mala problém s tým, že som to jednoducho nevydržala. 10 dní cvičiť to isté, ďakujem neprosím. Ja som ten typ človeka, že každý deň potrebujem mať niečo iné a navyše rada kombinujem rôzne cvičenia + jóga a behanie.
  Inak ďakujem ti za tip, 30 days of HIIT som nepoznala a zbožňujem HIIT, pretože rozprúdi krv v tele a toto vyzerá veľmi dobre, takže jeden mesiac opustím Casey a dám si toto a navyše je to aj v pdf, čo som neskutočne rada, lebo na intráku je net extra pomalý (ak teda vôbec ide ). Takže ešte raz ďakujem a som rada, že som natrafila na niekoho z knižných blogerov, kto tiež rád cvičí 🙂

  • Orvokki 3.2.2015 na 19:12

   Cassey Ho je úžasná, škoda, že je u nás tak málo populárna a všetci básnia iba o Jillian.
   Inak ja tiež rada kombinujem cvičenie s behom (a keďže sa chystám na triatlon, tak teraz i plávaním a bicyklovaním) a jógou. Erin Motz ma stále baví, projekt My Ypga Pro je už pá mesiacov spustený a našla som si tam pár skvelých cvikov. Na DO You Yoga robia rôzne challenge, tento mesiac je tam meditácia, budúci by malo byť niečo akčnejšie. Tiež potrebujem často zmenu v týchto cvikoch.
   Neila Rey má toľko cvičení, že môžeš každý deň v roku cvičiť niečo iné 🙂