Blog

Rok 2010

31.12.2010

O hodinku nastane ďalší rok, a tak ako veľa ďalších ľudí, aj ja hodnotím tento končiaci. Takže aký bol?

Začiatkom roka 2010 som pochopila, že obor, ktorý som sa rozhodla študovať po neúspešnej ekonomike ma neskutočne baví. Skúšky som mala včas a celkom dobre, nakoniec som získala aj prospechové štipendium.

Objavila som, že Fíni vedia tvoriť nielen skvelú hudbu, ale aj filmy a literatúru. Za rok 2010 som prečítala 30 kníh od fínskych autorov a profil na csfd som začala venovať fínskej kinematografii.

Na kniznyweb.sk som vyhrala „Anglicko-slovenský slovensko-anglický šikovný slovník“.

V júny som bola na najlepšej dovolenke. Dva týždne v Škandinávií. Fínsko som si zamilovala a viem že sa tam ešte veľakrát vrátim.

Prázdniny som mala relatívne kľudné, občas chata s priateľom, ani raz som sa nespálila (dokonca ani neopálila), ku koncu som začala brigádovať, prečítala som veľa kníh, videla mnoho filmov.

Bola som na festivale Brutal Assault. Stihla som 7 fínskych kapiel a cez 40 ďalších. Úžasná atmosféra. Začiatkom septembra som opäť zavítala na filmový festival Cinematik v našom zvyčajne nudnom mestečku Piešťany.

Nastúpila som do druhého ročníku s čistým štítom, neprenášala som si žiadne predmety. Schválili mi môj Erasmus pobyt na Universidad de Oviedo, takže jarný semester roku 2011 strávim v Španielsku.

Starnúci Asus F3E som vymenila za Lenovo G550. Dostala som iPod nano G6 a krokomer v ňom ma namotivoval na behanie. Knižky som začala čítať aj na Amazon Kindle 3.

Do roku 2011 vstúpim s 2011 hodnoteniami na csfd. Kúpila som si ďalšie Moleskine diáre, celkovo ich mám 10.

Navštívila som prvý ostravský BarCamp. Vymazala som účet na facebooku. Založila som blog o dovolenke v Škandinávií a svoju osobnú stránku.

Už v novembri som získala prvé kredity druhého ročníka a na konci zápočtového týždňa som domov odchádzala s 23 kreditmi. Na január mi ostali len tri skúšky. Nech žijú pred-termíny a pozitívny stres.

Začala som sa učiť španielsky. Na druhej stráne, musela som prestať s fínčinou. V škole mám ešte angličtinu a nemčinu a ja mám problém naučiť sa jeden jazyk, nieto ešte štyri.

Ku koncu roka sa mi splnil ďalší sen a to neoslavovať Vianoce tradične. Je to kresťanský sviatok a naozaj tie tradície nemusím. Takže žiaden stromček, žiadne darčeky pod ním… dovolenka v nádhernom kúpeľnom hotely v Budapešti.

Po návrate ma ešte stihol prekvapiť priateľ, navrhol stráviť Silvester v Bojniciach. Len my dvaja v Hotely Lipa**. Žiadne šampanské (nemám rada bublinky v nápojoch) ale červené víno a JoJo cukríky. Je tu nádherné, navštívili sme aj ZOO.

Musím povedať, že tento rok bol najlepší aký som doposiaľ zažila. Podarilo sa mi všetko čo som chcela, splnilo sa mi aj to, čo som nečakala. S priateľom si rozumieme stále viacej, zachvíľku nám začne šiesty rok vzťahu.

V roku 2010 som navštívila nové miesta, objavila som nové skupiny, nových režisérov, nových spisovateľov, v ToDo liste mám napísaných niekoľko odporúčaných kníh na ktoré sa chystám. Začala som sa viac zaujímať o veci, o ktoré som sa v minulosti nezaujímala, mám viac koníčkov.

Stále síce neviem, čo vlastne chcem v živote robiť, ale tak nejak cítim, že na to čoskoro prídem. Celkovo som veľmi spokojná. Rok 2010 bol pre mňa nádherný a ja dúfam že 2011 bude minimálne tak dobrý.

Na záver už len prajem „Hyvää uutta vuotta 2011“.

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.