Blog Paleo/Whole30

O paleo pre BioBlogerinas

13.10.2014

Dada z BioBlogerinas, nového portálu o prírodnej kozmetike a zdravom životnom štýle, ma požiadala o článok na tému paleo. Nepovažujem sa za odborníčku, ale článok o tomto životnom štýle som chcela napísať. Z toho laického pohľadu, nie odborného, pretože to by vydalo na nejednu knihu, ktoré koniec koncov už napísané dávno boli. Takže ak vás zaujíma, aké to je, „stravovať sa ako praveký človek“, pozrite na web bioblogerinas.sk. A určite pozrite i na ostatné články, nájdete tam fantastické tipy, od výroby chutných domácich džemov, cez hennovanie až po recenzie na  prírodnú kozmetiku. Naviac, teraz prebiehajú dve súťaže, o indickú hennu a prírodnú kozmetiku Cosm´etika.

. . .

Paleo

Pojem, ktorý sa v médiách skloňuje stále častejšie, najčastejšie v súvislosti s ďalším stravovacím trendom, ktorý do roka pominie, prípadne ako nová obdoba nízkosacharidovej či Atkinsonovej diéty.

Tiež som ho spočiatku brala iba ako módnu vlnu, naviac chudnúť som nepotrebovala a zdravotné problémy sa mi viac menej tiež vyhýbajú, takže môj záujem vlastne skončil skôr ako začal. Ale nadšené ohlasy v okolí ma presvedčili a ja som sa dala do prieskumu, o čo vlastne ide. A pomerne rýchlo som zistila, že toto je presne to, čo potrebujem. Pretože predsa len tých pár kilogramov, na ktoré som si už zvykla, by bodlo zhodiť a občasné bolesti hlavy, lámavé nechty či poobedná únava tiež neboli znakom zdravej osoby. […]

Celý článok si môžete prečítať na bioblogerinas.sk

Mohlo by sa Vám páčiť

Žiadne komentáre

Zanechať odkaz

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.