O materstve

Paličková krabička

4.5.2018

Všimla som si to na cvičení. Deti dostali paličky, chvíľku s nimi búchali o seba, o zem, hrali sa. Na konci ich mali zastrčiť do ihlanového stojana. Adamko bol už dávno pri ňom, búchať paličkami ho nebavilo. Opakovane a sústredene vkladať paličku ale áno.

Takže som dnes doma vyrobila niečo na ten spôsob. Ak ma totiž Montessori niečo naučilo, tak sledovať moje dieťa, všímať si, o čo má zrovna záujem a tomu prispôsobiť hračky a pomôcky. Nebudem ho predsa nútiť nasúvať, keď ho baví vkladať.

Krabicu som zobrala prvú, ktorú som doma našla. Ani malá, ani veľká. Obalila som ju papierom, aby obrázky a farby nerušili. Náhodne som vyznačila otvory a manžel ich vŕtačkou vyvŕtal. Dočistila som manikúrovými nožničkami. Určite to ide aj elegantnejšie, ale keďže o týždeň môže Adamka baviť niečo iné, nechcela som tomu venovať zbytočne veľa času.

Ako paličky slúžia jedálenske paličky na sushi. Hotovo. 10 minút aj s hľadaním najväčšieho vrtáka a výrobné náklady sympatických nula korún. Krabička je skvelá na sústredenie a jemnú motoriku.

Ešte som ju dodatočne oblepila lepiacou páskou, pretože keď sa Adamko dohral, usúdil, že krabicu môže ochutnať. A papier by zjedol. Teraz budem maximálne dúfať, že zubami neprekusne aj lepiacu pásku.

Rýchle, lacné, jednoduché, ale poznáme deti. V jednoduchosti je krása a tie najobyčajnejšie veci bavia najviac.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.