O materstve

Detská kuchynka na záhradu

2.4.2019

K Adamkovým druhým narodeninám som chcela detskú kuchynku. Páčia sa mi aj tie dizajnové, ale nepáči sa mi ich cena a fakt, že sú len na také čisté hranie v izbe. Takže som hľadala kuchynku na Pintereste a bola rozhodnutá niečo vyrobiť spoločne s manželom. Pár dosiek z Bauhausu, lavór, vyradené kuchynské náčinie, to predsa nemôže byť náročne a vyjsť draho.

Pre nedostatok času som to celkom odkladala, až sme boli teraz na víkend u mojej maminy a napadlo ma, či náhodou nemá nevyužívanú paletu. Mohla by sa použiť ako stena ku kuchynke. Paletu mala, no nakoniec sme v pivnici objavili také poklady, že paletu ani nebolo treba.

Našiel sa tam starý drevený konferenčný stolík, čelo z postele, poličky, vešiaky i lavór. Našlo sa tam všetko. Výrobné nálady boli rovných 0 €. Manžel do stolíku vyrezal kruhový otvor, všetky veci sme preniesli do Brna, na záhrade sme ich zbúchali k sebe, za dve hodiny hotovo a večer sme mali problém dostať Adamka domov, pretože stále varil. Ešte nejako vymyslíme prívod vody, ale nateraz vyzerá, že mu stačí miešať trávu a hlinu.

Ja mám z kuchynky skvelý pocit najmä preto, že nás nič nestála a zrecyklovali sme veci, ktoré sa už nepoužívajú a nedali by sa ani predať. Zero waste, upcycling. Takto sa to robí. V pivnici určite nájdeme ochranný lak, ktorým sme natierali minulý rok detské ihrisko, takže prejdeme ním aj záhradnú kuchynku a snáď odolá počasiu tak dlho, ako dlho bude Adamka baviť.

Ešte si tam zasadíme bylinky a už teraz sa vidím, ako trávime čas na záhrade, kľudne za každého počasia, aspoň môže z blata piecť malé bábovky.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Darčeky k 2. narodeninám – Orvokki's blog 11.5.2019 at 19:33

    […] malú kuchynku poskladať na záhrade, kde sa môže hrať s vodou, blatom, konárikmi (článok: Detská kuchynka na záhradu). Na rolové hry sa ale nejaká výbava zíde aj doma a preto som sa potešila drevenému […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.